Strona główna AKTUALNOŚCI WSFiZ zmienia się w Akademię

WSFiZ zmienia się w Akademię

0
WSFiZ zmienia się w Akademię

Mieszcząca się na Woli Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania zmieni nazwę. „Podstawową korzyścią dla studentów będzie wzrost wartości dyplomu ukończonych studiów” – informują władze uczelni.

Od października WSFiZ przekształci się w Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie. – Zmiana nazwy uczelni związana jest z decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, na mocy której Wydział Prawa i Administracji WSFiZ otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie naukowej prawo – tłumaczy Karol Kowalczyk, dyrektor ds. Marketingu WSFiZ. – Uprawnienia do nadawania stopnia doktora posiada także Wydział Psychologii WSFiZ, w związku z czym uczelnia może używać w swojej nazwie słowa „Akademia”. Nowa nazwa, oprócz akademickiego statusu, trafniej oddaje także strukturę kierunków studiów oferowanych w WSFiZ. Obok kierunków ekonomicznych, takich jak Finanse i Rachunkowość czy Zarządzanie, uczelnia kształci także na kierunkach humanistycznych: Psychologii, Prawie, Administracji oraz Politologii.

Jak dodaje, nowa nazwa podkreśla akademicki status naukowy uczelni oraz trafniej oddaje oddziaływanie dydaktyczne uczelni w ramach prowadzonych kierunków studiów z zakresu nauk ekonomicznych i humanistycznych. – Podstawową korzyścią dla studentów będzie wzrost wartości dyplomu ukończonych studiów w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie oraz przełożenie tego na lepszy start na rynku pracy – zapewnia Karol Kowalczyk.

Szkoła nieustannie się rozwija. Obecnie największym wyzwaniem jest ukończenie nowego kampusu uczelni. W listopadzie 2017 r. działka o powierzchni 1,1 ha zlokalizowana w Warszawie przy ul. Okopowej 59 została przekazana Generalnemu Wykonawcy inwestycji firmie PORR SA, która zobowiązała się ukończyć projekt w lipcu 2019 r.

– Nowa siedziba uczelni o powierzchni blisko 30 tys. mkw. nie tylko istotnie poprawi komfort nauczania, lecz także zapewni nam nowe instrumenty w postaci nowoczesnych laboratoriów i pracowni oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych – tłumaczy Karol Kowalczyk. – Umożliwi nam to osiąganie coraz to wyższych celów związanych z realizacją podstawowych zadań statutowych. Mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stanie się wizytówką Woli i to nie tylko w wymiarze architektonicznym, ale przede wszystkim społecznym, związanym z oddziaływaniem uczelni zorientowanej na budowanie wartości publicznie użytecznych – dodaje.