Strona główna AKTUALNOŚCI Wybijali szyby w samochodach i witrynach

Wybijali szyby w samochodach i witrynach

0
fot. Komenda Stołeczna Policji

Dwaj mężczyźni szli nocą wzdłuż ulicy i wybijali szyby w zaparkowanych samochodach, a także w witrynach sklepowych. Zniszczyli też drzwi wejściowe do klatki schodowej oraz ścianę windy, a także ekran biletomatu. Policjanci zabezpieczyli młotek, którym prawdopodobnie posługiwali się mężczyźni. 

Kilka dni temu policjanci z wolskiej komendy zostali zaalarmowani, że dwóch mężczyzn wybija szyby w witrynach sklepowych. Po chwili zaczęły napływać też zgłoszenia dotyczące wybitych szyb w zaparkowanych samochodach oraz o uszkodzeniu windy i biletomatu. Przez całą noc do wczesnych godzin rannych policjanci prowadzili ustalenia, przeglądali monitoring, ustalali właścicieli uszkodzonych pojazdów i lokali, a także świadków zdarzenia.

Mundurowi dotarli do budynku wielorodzinnego, przed którym były zaparkowane pojazdy z wybitymi szybami. Dzięki ustaleniom wiedzieli, że w jednym z lokali przebywają mężczyźni podejrzewani o uszkodzenie mienia. Nie pomylili się – w lokalu było dwóch mężczyzn w wieku 27 i 39 lat. Jeden z nich w saszetce miał młotek, który służył do wybicia szyb. Obaj mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Usłyszeli łącznie osiem zarzutów uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.