Strona główna AKTUALNOŚCI Wymiana ławek w wolskich parkach

Wymiana ławek w wolskich parkach

0
Ławka na Woli. Fot. UD Wola
Ławka na Woli. Fot. UD Wola

Z Parku Moczydło, Parku Szymańskiego i Parku Księcia Janusza już niedługo znikną stare i wysłużone ławki, a na ich miejscu stanie 107 nowych.

Jest to projekt Wydziału Ochrony Środowiska Dzielnicy Wola i jest to kolejna tego typu akcja realizowana w ostatnich miesiącach.  

Wolskie tereny zielone należą do najatrakcyjniejszych w mieście, a tutejsze parki latem pękają wręcz w szwach. Są idealnym miejscem do schronienia się przed upałem oraz oferują wiele atrakcji skierowanych do mieszkańców w każdym wieku.

Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli:

W naszych parkach rośnie dużo różnorodnej zieleni, która jest naturalną barierą przed gorącem. Ponadto znajdziemy tu siłownie plenerowe, place zabaw dla mniejszych i większych dzieci, trasy rowerowe, boiska, oczka wodne czy fontanny

Krystian Wilk, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska:

Mają one też funkcję wypoczynkową i korzysta z nich wiele mam z dziećmi czy seniorów, którzy chcą po prostu odpocząć na świeżym powietrzu. Mam nadzieję, już niedługo nowe ławki poprawią komfort wypoczynku i będzie o wiele łatwiej oraz wygodniej rozsiąść się wśród zieleni.

W kwietniu tego roku rozpoczęła się realizacja projektu z budżetu obywatelskiego, który zakłada demontaż 100 ławek w Parku Moczydło oraz Parku Szymańskiego i zastąpienie ich nowymi, tzw. warszawskimi. Będzie można korzystać z nich już w sierpniu, a Wydział Ochrony Środowiska postanowił pójść za ciosem.

Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli:

Niedawno podpisaliśmy umowę z wykonawcą, który zdemontuje kolejne 107 ławek w Parku Moczydło, Parku Szymańskiego i Parku Księcia Janusza. Na ich miejscu pojawią się ławki warszawskie, które są wygodne, dobrze wyprofilowane, trwałe i mają oparcia i podłokietniki

Wykonawca ma na realizację projektu 4 miesiące od momentu podpisania umowy, czyli skorzystać z nowych mebli parkowych będziemy mogli najpóźniej 4 listopada.

Koszt zadania to 262 504,50 złotych.