
Warsztaty dla dzieci rozbudzające kreatywność, Noc Bibliotek i spektakl „Wariatka” – te i inne atrakcje czekają na mieszkańców Woli już w ten weekend.
Sobota
W godz. 9-15 w Zespole Szkół Integracyjnych nr 71 (ul. Deotymy 37) odbędzie się 18. edycja festynu Ulica Integracyjna. Wstęp wolny.
W Hali Sportowej Reduta (ul. Redutowa 37) będzie można zobaczyć zmagania w Zawodach o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola. Zawodnicy zmierzą się w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc. Początek o godz. 10.
O godz. 11 w Sali Małego Powstańca w Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79) odbędzie się finał Placówki Dobrych Gier. To ostatni turniej przed wakacjami, w trakcie którego zostaną rozdane nagrody. Wstęp wolny po rejestracji: turniejgier@1944.pl.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21 i XII Czytelnia Młodzieżowa (al. Solidarności 90) organizuje kolejne spotkanie cyklu „Dokąd zmierza czarna wieża”. Zajęcia poświęcone są poznawaniu gry w szachy. Spotkanie organizowane jest dla dzieci w wieku 8-12 lat.
Natomiast o godz. 19 w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego będzie można obejrzeć przedstawienie „Wariatka”. W rolach głównych wystąpią Edyta Olszówka i Lesław Żurek. Bilety do nabycia na stronach: www.ticketpro.pl i www.biletyna.pl w cenie od 15 zł.
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 73 i Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 25 (ul. Żytnia 64) zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w Nocy Bibliotek. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17 i potrwa do 23. W programie: kalambury, spotkanie i prelekcje.
Niedziela
Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79) zaprasza do udziału w warsztatach „Światło i cień”. Punktem wyjścia spotkania będzie książka „Mój tato szczęściarz” Joanny Papuzińskiej. Uczestnicy zbudują lalki cieniowe i odegrają krótkie sceny. Warsztaty odbędą się o godz. 12 i przeznaczone są dla dzieci w wieku 11-13 lat. Obowiązują zapisy: warsztatysmp@1944.pl.
Natomiast o godz. w Kids&Friends (ul. Skierniewicka 14) odbędą się warsztaty dla dzieci, tematem spotkania będą Indianie. Maluchy własnoręcznie wykonają pióropusze oraz fletnie.
Wolskie Centrum Kultury zaprasza na X Festiwal Śpiewających Szkół, który o godz. 16 odbędzie się w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Na scenie wystąpią: dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Gwiazdą Festiwalu będzie Kapela Czerniakowska. Wstęp wolny.
O godz. 16 w Klubie Sąsiedzkim Młynarska 35a odbędzie się spotkanie dla miłośników robótek ręcznych (druty, szydełko, wiklina). Wstęp wolny