Wspólne czytanie „Quo Vadis”, koncerty na pożegnanie wakacji, spacery po dzielnicy i wiele innych atrakcji odbędzie się w nadchodzący weekend.
Sobota
W godz. 11-13 na placu przy al. Solidarności 90 będzie Narodowe Czytanie powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.
O godz. 12 w parku Sowińskiego odbędzie się wielki piknik sportowo-rekreacyjny. Na najmłodszych czekały będą urządzenia rekreacyjne, m.in. zjeżdżalnie, tor przeszkód, euro bungee czy ścianka wspinaczkowa oraz gry, zabawy sportowe i konkursy z nagrodami. Natomiast o godz. 16 w amfiteatrze królować będzie muzyka disco polo. Co godzinę na scenie zagra inny wykonawca. Wystąpią kolejno: EMER, FREESTYLE, THOMAS, ZIBO, BQLL i BASTA.
Fani pieszych wycieczek chętnie wybiorą się na spacer z cyklu „Po Woli do woli”. Temat spaceru to Wielowyznaniowy Mirów. Zbiórka o godz. 12 przed kościołem parafii św. Andrzeja Apostoła, ul. Chłodna 9.
Szkoła Tańca Orientmania (ul. Wolność 2a) zaprasza na dzień otwarty. W ramach darmowych zajęć będzie można skorzystać z lekcji: tańca brzucha, american tribal style, afro oraz videoclip dance.
Niedziela
W godz. 8?20 przy ul. Żytniej 1 odbędzie się XII Festyn Rodzinny „Żytnią do nieba”. W programie występy słowno-muzyczne, animacje dla dzieci, blok biblijny i Koronka do Bożego Miłosierdzia, ciepły posiłek, wypuszczenie balonów z intencjami, koncert zespołu ludowego Wiskitki oraz spotkanie z aktorką Ewą Ziętek. Punktem kulminacyjnym będzie koncert Alicji Majewskiej oraz Włodzimierza Korcza.
W godz. 11?14 w Wola Parku dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnym badaniu stóp. Na stoisku z obuwiem Aurelka w Wola Parku na dzieci czekać będą fizjoterapeuci. Badanie potrwa ok. 10 minut i pomoże zdiagnozować lub wykluczyć wady w budowie stóp i postawy ciała. Na stoisku pod okiem ekspertów mali pacjenci skorzystają z profesjonalnych urządzeń – podoskopu i plantokonturogramu.
O godz. 16 w amfiteatrze w parku im. gen. Sowińskiego odbędzie się koncert Kapeli Ze Wsi Warszawa. Na repertuar zespołu, założonego w 1997 r., składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Wstęp wolny.
W godz. 10?18 w Stacji Muzeum przy ul. Towarowej 3 będzie można zobaczyć wnętrza Pociągu Pancernego. „Zapraszamy do obejrzenia tego niezwykłego eksponatu” – zachęcają organizatorzy. Bilet normalny kosztuje 12 zł.
Początek roku szkolnego będzie można świętować w klubokawiarni Jaś&Małgosia (al. Jana Pawła II 57). O godz. 20 wystąpi Teatr Improwizowany Bez Klepki.