Ankiety w kolejce po pączki

Ankiety w kolejce po pączki

0
PODZIEL SIĘ

Ankiety dotyczące poziomu zadowolenia z życia na Woli i spraw, których mogłaby dotyczyć lokalna inicjatywa uchwałodawcza, odbywać się będą w czwartek od rana pod cukiernią „U Zagoździńskiego” przy ul. Górczewskiej 15

10295158183_7d0f544060_z

Pojawią się tam wolontariusze stowarzyszenia Wola Zmian, którzy planują w ramach projektu „Uchwalmy to!” przeprowadzić inicjatywę uchwałodawczą w naszej dzielnicy.

– Wiemy, że jak co roku w tłusty czwartek w kolejce po pączki ustawią się setki mieszkańców Woli – mówi Adam Borowski-Dobrowolski, prezes stowarzyszenia Wola Zmian. – Chcemy wykorzystać czas, jaki spędzą w kolejce, na porozmawianie z nimi o tym, co ich cieszy i co ich boli, co chcieliby zmienić, jaką mają opinię na temat życia w naszej dzielnicy.

Stowarzyszenie Wola Zmian zamierza przeprowadzić 4 tys. ankiet, głownie metodą door-to-door. Celem jest przeanalizowanie potrzeb mieszkańców Woli i wyłonienie najlepszego projektu, wobec którego uruchomiona zostanie obywatelska inicjatywa uchwałodawcza.

Aby wnieść projekt uchwały pod obrady rady dzielnicy, trzeba zebrać pod nim – w przypadku Woli – 1,7 tys. podpisów. Stowarzyszenie Wola Zmian zapewni pomoc w zbieraniu podpisów pod projektem uchwały, uruchomi też portal www.uchwalmyto.pl, na którym będzie można składać, popierać i konsultować projekty.

– Od marca nasi wolontariusze z ankietami będą odwiedzać mieszkańców w ich domach – zapowiada Kamil Jurczewski, koordynator projektu „Uchwalmy to!”. – Będą mieli specjalne identyfikatory, a ich wizyta zostanie uzgodniona z zarządem spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych.