Bieg Papieski w parku Moczydło

Bieg Papieski w parku Moczydło

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

XIII Bieg Papieski odbędzie się w sobotę 10 października w parku Moczydło. Tegoroczna edycja sportowego wydarzenia będzie miała wyjątkową formułę. 

Bieg Papieski jest okazją do upamiętnienia św. Jana Pawła II. W tym roku wydarzenie zbiega się z setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły, a ze względu na okres pandemii przyjmie inną formułę. Aby zapewnić udział wszystkim chętnym biegaczkom i biegaczom, organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo sanitarne.

– Bieg Papieski na dobre wpisał się w dzielnicową tradycję i ma grono stałych uczestników, z którymi spotykamy się co roku. Tym razem zmieniamy jednak formułę wydarzenia. W trosce o bezpieczeństwo uczestników unikamy wspólnego startu i licznego gromadzenia się – informuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Trasa biegu o długości około 1920 metrów z wyznaczonymi startem i metą będzie przygotowana 10 października od godziny 10 do 15 w parku Moczydło. Aby wystartować, będzie trzeba zarejestrować się w biurze zawodów i po zmierzeniu temperatury wyruszyć na trasę. Można ją pokonać biegnąc lub maszerując (np. z kijkami do nordic walkingu). Pomiar czasu ani klasyfikacja nie będą prowadzone, więc każdy może przebyć dystans swoim tempem, nawet wielokrotnie.

Na trasie umieszczone będą 3 stacje nawiązujące do postaci Jana Pawła II: Wadowice, Kraków, Rzym. Dzięki ks. Zbigniewowi Godlewskiemu z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP oraz Mt 5,14/ Muzeum św. Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajdą się tam zdjęcia i pamiątki związane z patronem biegu.

– Oprócz plansz z krótkimi historiami z życia Jana Pawła II na trasie znajdzie się też nie lada atrakcja – Replika Warszawy M-20, czyli historycznego auta, którego właścicielem od 1958 r. był Karol Wojtyła – mówi Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Mt 5,14. 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ