Strona główna AKTUALNOŚCI CAM Nowolipie w nowej odsłonie

CAM Nowolipie w nowej odsłonie

0
fot. materiały prasowe

Dni otwarte w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie (ul. Nowolipie 25b) odbędą się w piątek i sobotę 23-24 marca. Zaplanowano tam warsztaty dla najmłodszych i najstarszych, porady prawne i cyfrowe, czytanie międzypokoleniowe, debatę i koncerty.

Impreza rozpocznie się w piątek o godz. 11. Będą porady z zakresu obsługi komputera, telefonu komórkowego, internetu, porady prawne Academii Iuris, warsztaty samoobrony dla seniorów. Od godz. 14 odbywać się będzie prezentacja ofert organizacji pozarządowych działających na rzecz wsparcia i wolontariatu międzypokoleniowego. Dzień zakończy debata o designie dla seniorów. „Wraz z zaproszonymi ekspertami porozmawiamy o tym, jak projektować przestrzenie, usługi i przedmioty codziennego użytku, aby były funkcjonalne dla osób starszych” – zapowiadają organizatorzy.

W sobotę odbędą się rodzinne spotkania międzypokoleniowe; zajęcia decoupage, świąteczne przygotowywanie pisanek w akompaniamencie szlagierów, czytanie międzypokoleniowe i wykład podróżniczy o Etiopii. Dni otwarte zwieńczy koncert międzypokoleniowy Warszawskiej Orkiestry Kameralnej „Odeon”.

W budynku przy ul. Nowolipie 25b od ćwierćwiecza działał Ośrodek „Nowolipie” dedykowany środowisku osób starszych. W latach 2015-2017 trwała gruntowna modernizacja. Na czas prac ośrodek działał w dwóch innych lokalizacjach.

W CAM „Nowolipie” mieści się klubokawiarnia dostępna dla wszystkich, sala gimnastyczna, sala komputerowa, fryzjer, stołówka, z której codziennie korzysta 120 osób. Powstała również przestrzeń przeznaczona do pracy dla organizacji pozarządowych; czyli 12 stanowisk oraz 3 miejsca na robocze spotkania. Centrum jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową – jest podjazd, dostępne toalety, dwie windy.

Centrum jest otwarte na wszelkie działania i inicjatywy współtworzone przez mieszkańców, zarówno tych skupionych w organizacjach pozarządowych jak i działających indywidualnie. Tu można wymieniać się doświadczeniami, uczyć się, rozmawiać na temat tego, jak zmieniać Warszawę, by była jeszcze bardziej przyjazna starzeniu się.