Drogowcy poprawią przejścia na Obozowej

Drogowcy poprawią przejścia na Obozowej

0
PODZIEL SIĘ
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Ulica Obozowa ma być bezpieczniejsza dla pieszych. Zarząd Dróg Miejskich zaczął budowę azyli na pięciu najbardziej niebezpiecznych zebrach. 

Na ul. Obozowej pieszy, aby przejść na drugą stronę ulicy, musi pokonać na raz obie jezdnie i torowisko tramwajowe. Niebezpieczne jest również rozwiązanie przystanków tramwajowych, które nie posiadają peronów przystankowych. Pasażerowie wsiadają i wysiadają z tramwaju prosto na jezdnię, a kierowcy nie zawsze ustępują im pierwszeństwa.

Zarząd Dróg Miejskich przygotował projekt doraźnej poprawy bezpieczeństwa na Obozowej. Obejmuje on wszystkie pięć zebr bez sygnalizacji świetlnej pomiędzy ul. Księcia Janusza a al. Prymasa Tysiąclecia: przy przystanku Dalibora (dwa przejścia) i Magistracka (dwa przejścia) oraz przy ul. Majakowskiego.

Prace rozpoczęły się w tym tygodniu. W pierwszym etapie wiążą się z wymianą krawężników i przygotowaniem miejsca pod zainstalowanie wysepek. Każde z przejść zyska dwie wysepki oddzielające jezdnię od torowiska. Dzięki temu pieszy będzie mógł pokonać przejście na raty, zaś samo przejście będzie krótsze (jezdnia w jego rejonie będzie miała 3,5 metra). Dodatkowo ruch zostanie uspokojony progami zwalniającymi zainstalowanymi przed przystankami.

„Przy okazji poprawimy również bezpieczeństwo na przejściu przez ul. Ciołka u zbiegu z Obozową. Zamiast trzeciego pasa ruchu powstanie tam wyspa dzieląca ruch w obu kierunkach. Azyle powinny się pojawić na Obozowej do końca października” – zapowiadają drogowcy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ