Finał Gwiazdki na Muranowie

Finał Gwiazdki na Muranowie

0
PODZIEL SIĘ
materiały prasowe

Finał Gwiazdki na Muranowie odbędzie się 12 grudnia (czwartek) w godz. 18–20 na skrzyżowaniu ulic Anielewicza i Smoczej.

To trzecia gwiazdka organizowana przez Partnerstwo „Przepis na Muranów”. Jak co roku zmienia się lokalizacja święta.

– To taka idea by odwiedzać różne części Muranowa – tłumaczy Marek Ślusarz z „Przepisu na Muranów”. – Choinka udekorowana w tym miejscu, pozostanie w okresie świątecznym symbolem społecznego zaangażowania mieszkańców we wspólną sąsiedzką przestrzeń.

W tym dniu na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji. Zaplanowano m.in. wspólne ubieranie choinki – z wykorzystaniem ozdób wykonanych podczas wcześniejszych warsztatów, wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie akordeonu (mieszkańcy otrzymają w prezencie specjalne okolicznościowe śpiewniki z tekstami wykonywanych kolęd) i gorący poczęstunek czyli barszczyk czerwony i paszteciki serwowane w plenerze. Dodatkowo każdy, kto napisze na miejscu życzenia dla mieszkańców Muranowa, poczęstowany będzie pysznym pierniczkiem.

Dodatkowo dla dzieci zaplanowano ubieranie choinki, zabawa z zimnymi ogniami, zapalenie świątecznych lampionów i inne atrakcje.

Wydarzenie jest organizowane przez mieszkańców, instytucje i organizacje skupione w partnerstwie lokalnym „Przepis na Muranów”. Udział w nim jest otwarty i bezpłatny dla wszystkich, którzy chcą wspólnie ubrać choinkę i poznać swoich sąsiadów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ