Inauguracja cyklu Wolski Slow Life

Inauguracja cyklu Wolski Slow Life

0
PODZIEL SIĘ
fot. Urząd Dzielnicy Wola

Strefa miejskiego relaksu oraz przestrzeń kreatywna dla dzieci i dorosłych będą powstawać raz w miesiącu na Patio filii Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6. Inauguracja cyklu Wolski Slow Life odbędzie się w sobotę 22 września.

Wolski Slow Life ruszy 22 września i będzie się odbywał cyklicznie. – Na jeden dzień patio domu kultury przy ul. Działdowskiej 6 zamieni się w przestrzeń relaksu, gdzie będzie się można dowiedzieć, jak złapać równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Odbędą się warsztaty dla dorosłych i dzieci a już w ten piątek także koncert zespołu Rebeka – zapowiada wiceburmistrz Mariusz Budziszewski.

To niejedyne atrakcje przygotowane tego dnia przez Wolskie Centrum Kultury. – Przez cały dzień przy basenie na patio będzie można posłuchać słonecznych rytmów, o które zadba Dj Bum oraz spróbować infuzowanych drinków bezalkoholowych. Na spragnionych wyciszenia będzie czekać samochód do spania i medytacji, nowy projekt artystyczny Dawida Zalevskiego – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Na warsztaty dla dorosłych obowiązują zapisy pod adresem k.tadeusz@wck-wola.pl. Koszt jednego warsztatu 10 zł. Wszystkie atrakcje dla dzieci są bezpłatne.

Program imprezy:

· 11.00–13.00 – Smaki kawy. Jak zrobić dobrą kawę w domu i czy potrzebujemy do tego skomplikowanego ekspresu ciśnieniowego? Jak rozpoznać jeżyny, wiśnie oraz porzeczkę w czarnym naparze? Jak rozróżnić kawę z Etiopii, Salwadoru czy Gwatemali opowiedzą bariści ze STOR café i palarni kawy HAYB.

· 14.00–16.00 – Kuchnia wokół ogrodu – warsztaty kuchni kreatywnej. Jak tradycyjne dania kuchni polskiej przygotować w wersji wege i fit. Jak z warzyw z ogrodu zrobić kopytka, sernik czy karminadle? Warsztaty poprowadzi Tadeusz Muller.

· 17.00–19.00 – Jesienne bukiety – techniki robienia bukietów. Jak krok po kroku stworzyć bukiet? Jakie zasady obowiązują przy łączeniu kolorów oraz jak dbać o cięte kwiaty. O tym wszystkim opowie Marcin Gładki.

· 19.00 – Koncert zespołu Rebeka, elektroniczny duet z Poznania powraca z nowym singlem Cavergirl.

· 20.30 – Wizualizacje na budynku

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ