Prokurator przyjrzy się kamienicy przy Łuckiej 8

Prokurator przyjrzy się kamienicy przy Łuckiej 8

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez właścicieli kamienicy Abrama Włodawera złożył Urząd Dzielnicy Wola. 

Kamienica Abrama Włodawera to najstarszy zabytek w dzielnicy.

– Zbudowano ją pod koniec XIX w., a w 1992 roku wpisano do rejestru zabytków – tłumaczy Kamil Giemza, radny Woli.

W zeszłym roku zwracał on uwagę na fakt, że nie są tam wykonywane żadne prace, choć decyzja nakazująca zabezpieczenie zabytku została wydana w 2019 roku.

– Wtedy, po naszej interwencji konserwator wydał tę decyzję – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Zgodnie z nakazem inwestor miał uprzątnąć teren, zabezpieczyć przed zawaleniem kominy, usztywnić ściany elewacyjne i wewnętrzne oraz zabezpieczyć budynek przed opadami atmosferycznymi – wymienia Strzałkowski.

Spółka J.M. Invest dostała na te prace czas do 30 marca 2020 roku, jednak przez wiele miesięcy nic się na terenie nieruchomości nie działo. Zaniepokojeni brakiem postępu prac radni ponownie zwrócili się z prośbą o interwencję. Ich wątpliwości w międzyczasie podzielił Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, uznając w styczniu 2020 r., że stan budynku uległ pogorszeniu.

Gdy okazało się, że zalecenia konserwatorskie nie zostały wykonane, lokalne władze powiadomiły o tym konserwatora, sugerując zastępcze wykonanie prac na koszt inwestora.

– Gdy nasze monity i działania konserwatora nie przyniosły skutku, zdecydowaliśmy się na zawiadomienie prokuratury w tej sprawie – zaznacza Adam Hać, wiceburmistrz Woli. 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ