Kolejny etap prac w al. Jana Pawła II

Kolejny etap prac w al. Jana Pawła II

0
PODZIEL SIĘ

W niedzielę, 21 czerwca, drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich rozpoczną kolejny etap prac w al. Jana Pawła II. 

Obecnie trwają roboty wzdłuż wschodniej jezdni, gdzie widać już zarys drogi dla rowerów. W długi weekend czerwcowy jezdnia zyskała także nową nawierzchnię.

W niedzielny wieczór, ok. godz. 22.00, wyłączone z ruchu zostaną skrajne prawe pasy tej jezdni na odcinku od ronda ONZ do Al. Jerozolimskich. Kierowcy jadący w tej relacji będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Połączenie z al. Jana Pawła II stracą ulice Złota i Chmielna, ale utrzymany będzie zjazd do tunelu prowadzącego na pętlę autobusową przy Dworcu Centralnym.

Zmiany będą dotyczyły także pieszych. Chodnik wzdłuż zachodniej jezdni będzie częściowo zajęty przez plac budowy, ale piesi będą mieli przejście o szerokości 2,5 metra. Na odcinku od ul. Chmielnej do ronda Czterdziestolatka chodnik będzie poprowadzony częściowo po jezdni. Przystanki autobusowe zostaną przesunięte i umiejscowione na tymczasowych stanowiskach na pasie ruchu. Autobusy linii 174 będą zatrzymywały się na przystanku Dw. Centralny 04, skąd pojadą al. Jana Pawła II i zawrócą na rondzie ONZ.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ