Strona główna AKTUALNOŚCI La Lucy – kawiarnia z klimatem

La Lucy – kawiarnia z klimatem

0
fot. materiały prasowe

Duży wybór naleśników, świetne ciasta i kawa, a przede wszystkim doskonałe miejsce na rozmowę – kawiarnia La Lucy przy ul. Pereca 11 cieszy się coraz większym powodzeniem.

Urządzona w nowoczesnym, minimalistycznym stylu kawiarnia La Lucy jest doskonałym miejscem zarówno na spotkanie biznesowe, jak również na wieczorne pogaduszki przy piwie czy winie. Stoliki są ustawione tak, by klienci nie siedzieli sobie nawzajem „na plecach” i musieli słuchać rozmów prowadzonych przy sąsiednim stole.

W menu główną rolę odrywają naleśniki, przede wszystkim w wydaniu wytrawnym. Do ich zrobienia kucharze w La Lucy używają jako podstawowej mąki gryczanej pełnoziarnistej, która dodatkowo jest bezglutenowa. Od niedawna na specjalne zamówienie można zjeść tam też naleśnika wegańskiego.

– Zależy nam, aby produkty prezentowane w naszym menu były wysokiej jakości – mówi współwłaścicielka kawiarni Wioleta Ducka. – Kawkę parzymy z Palarni Praskiej – 100 % Arabicę, która niesamowicie smakuje w wydaniu czarnej kawy, a nabiera zupełnie innego charakteru w połączeniu z mlekiem. Piwo i wino staramy się mieć kraftowe, a tym samym wspierać mniejsze, rzemieślnicze browary. I tak mamy w swojej ofercie chociażby Browar Hoplala, Doktor Brew, Alebrowar, Pinta, Czarnków…, a będzie pojawiać się ich coraz więcej.

W La Lucy jest także miejsce na kulturę. Odbyły się tam już pierwsze wydarzenia o takim charakterze. Kawiarnia jest otwarta na różnego rodzaju wydarzenia, ale takie, które nie zaburzają jej normalnego rytmu. Odbywają się tu m.in. warsztaty kreatywnego pisania z Loesje, szydełkowania, rękodzieła, wieczór z planszówkami, spotkanie z podróżnikami, czy poetami. – Rozmawiamy również ze szkołami muzycznymi o stałej współpracy. La Lucy bardzo chętnie udostępni przestrzeń na dobry cel, na pozytywne rzeczy. Jeśli potrzebujecie przestrzeni – to zachęcam do kontaktu – mówi Wioleta Ducka.

La Lucy w języku francuskim znaczy Nasza Lucy. La Lucy to Francja i naleśniki. – Lucy to była też nasza śliczna suczka, która kibicuje nam zza tęczowego mostu – mówi Wioleta Ducka. – Jak można zatem wnioskować, kawiarnia jest otwarta na zwierzaki, zapraszamy do nas ze swoimi pupilami. Miska z wodą i człowiek do głaskania także się znajdzie – zapewnia.

La Lucy znajduje się przy ul. Pereca 11 i jest czynna w godz. 7.30-22.30. Rezerwacja nie jest wymagana.