Strona główna PRZESTRZEŃ MIEJSKA Nowa przestrzeń na Odolanach

Nowa przestrzeń na Odolanach

0
fot. materiały prasowe

Boisko, place zabaw i siłownia plenerowa zaczną działać od wiosny przy ul. Boguszewskiej na Odolanach. Otwarcie wypoczynkowego zakątka dla mieszkańców odbędzie się 21 marca o godz. 12.

Na nieużytkowanej dotąd przestrzeni między ulicami Jana Kazimierza i Boguszewską powstało ogólnodostępne miejsce do wypoczynku i uprawiania sportu oraz plac zabaw dla dzieci z sąsiadującego przedszkola nr 426.

– Powstało tutaj boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę, siłownia plenerowa oraz dwa place zabaw – dla dzieci z sąsiedniego przedszkola przy ul. Boguszewskiej i ogólnodostępny, z zabawkami przystosowanymi dla dzieci z niepełnosprawnościami – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

W zakątku znajdziemy m.in. huśtawki, sprężynowce, trampolinę bujak „Trzy ptaszki”, linarium, karuzele. Ogrodzony i oświetlony teren jest wyłożony bezpieczną nawierzchnią i objęty monitoringiem. Powstały tu nowe chodniki i elementy małej architektury, m.in. stoliki z ławkami. Teren jest oświetlony oraz monitorowany. Zadbano również o zieleń i rekultywację trawników.

– Zależało nam, aby uzupełnić najbliższą przestrzeń o miejsce które integruje, skłania do rozmów, daje możliwość różnych form wypoczynku, relaksu – mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł.

Impreza inaugurująca nową przestrzeń rekreacyjno-sportową na Odolanach odbędzie się 21 marca 2019 r. o godz. 12. W programie znalazły się międzypokoleniowe gry i zabawy, mecz piłki siatkowej oraz symboliczne pożegnanie wiosny.