Strona główna KOMUNIKACJA Nowe przejście przez Redutową

Nowe przejście przez Redutową

0
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Rozpoczyna się budowa przejścia dla pieszych przez ul. Redutową przy skrzyżowaniu z ul. Krysta. Dzięki zebrze pieszym skróci się droga na drugą stronę ulicy po wyjściu z budynku, w którym jest kilka punktów handlowo-usługowych.

Jak tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich, z powodu budynku powstałego niedawno na rogu Redutowej i Krysta okoliczni mieszkańcy chcieli, by wytyczyć przejście. Aby dojść do ulokowanych w nim m.in. sklepów, zmuszeni byli – jeśli szli chodnikiem po zachodniej stronie Redutowej – znacznie nadkładać drogi. Pierwsza z najbliższych zebr znajduje się przy rondzie ks. Krygiera, a druga tuż przed halą sportową nieopodal ul. Batalionu AK „Zośka”.

„Niebawem to się zmieni. Już rozstawiliśmy oznaczenia pod rozpoczęcie prac przy budowie przejścia dla pieszych, które wyznaczyliśmy na wprost wspomnianego budynku, przy skrzyżowaniu Redutowej i Krysta. Zostanie ono wyposażone w azyl, aby piesi czuli się bezpiecznie i komfortowo” – zapowiadają drogowcy.

Na chodniku przy budynku na rogu Redutowej i Krysta pojawiły się słupki. Uniemożliwiły parkowanie w obrębie powstającego przejścia, które dotąd było tam powszechne. Element ten został wykonany z uwagi na sygnały od mieszkańców – zgłaszali, że kierowcy zatrzymywali tam auta, zabierając miejsce przechodniom.

Prace związane z budową przejścia drogowcy planują przeprowadzić do końca października.