Przetarg na budowę szkoły na Odolanach

Przetarg na budowę szkoły na Odolanach

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Urząd Dzielnicy Wola rozpisał przetarg na budowę szkoły podstawowej przy ul. Karlińskiego na Odolanach. Nowy, nowoczesny i ekologiczny budynek ma kosztować ponad 38 mln zł i być gotowy do 24 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę, ogłoszony został przetarg na roboty budowlane. Wykonawca będzie miał na zrealizowanie kontraktu dwa lata. – Budowa tej szkoły jest dla nas absolutnym priorytetem – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Mimo odwołań złożonych również przez część mieszkańców Odolan udało się uzyskać prawomocne pozwolenie na budowę. Teraz czekamy na wyłonienie wykonawcy prac – dodaje.

Szkoła przy ul. Karlińskiego ma być nowoczesna, funkcjonalna i ekologiczna. W dwóch oddzielnych częściach budynku będą znajdowały się pomieszczenia dla uczniów szkoły podstawowej i młodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych.

– Placówka będzie liczyła 28 pełnowymiarowych sal dydaktycznych dla szkoły podstawowej, m. in. pracownię fizyczną, chemiczną, biologiczną czy informatyczną, 4 sale dla oddziałów przedszkolnych oraz 7 mniejszych sal dydaktycznych do pracy w grupach i 3 pracownie językowe – wymienia Grażyna Orzechowska-Mikulska, wiceburmistrz Woli.

Powstanie tam również blok sportowy składający się z boiska o wymiarach 15x28m, zapleczy sanitarnych, małej sali fitness/auli oraz sali gier stołowych. Nie zabraknie stołówki wraz z pełnym zapleczem kuchennym, biblioteki z czytelnią oraz trzech świetlic.

Na terenie szkoły znajdą się dwa boiska wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną, a także plac zabaw dla dzieci. Natomiast duże schody terenowe z siedziskami i zielenią, które powstaną na dziedzińcu stworzą swoistą widownię dla gier sportowych i będą miejscem spotkań dla uczniów. Przewidziane są również liczne nasadzenia zieleni.

– Budowa boisk nie jest przedmiotem ogłoszonego właśnie przetargu. Te prace zlecimy w oddzielnym postępowaniu. Boiska będą gotowe w tym samym czasie co szkoła – mówi burmistrz Strzałkowski.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ