Recydywista zaatakował ochroniarza

Recydywista zaatakował ochroniarza

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

33-letni mężczyzna rzucił się na pracownika ochrony po tym, jak skradł towar i próbował opuścić sklep nie płacąc za niego. Okazało się, że ośmiokrotnie był w zakładzie karnym, który opuścił w sierpniu br. 

Kilka dni temu policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie o napaści na pracownika ochrony w sklepie. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Wynika z nich, że sprawca wszedł do sklepu i od razu podszedł do alejki z artykułami przemysłowymi. Nie zważając na inne osoby i pracowników sklepu, pakował do swojej torby szczoteczki do zębów i maszynki do golenia o wartości ponad 1500 złotych.

Po chwili skierował się prosto do wyjścia, nie płacąc za towar. Na to zareagował pracownik ochrony. Mężczyzna, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy, rzucił się na ochroniarza, szarpał się z nim i uderzył go w twarz. W końcu wyrwał się i uciekł.

Dwa dni później mężczyzna był już w rękach policjantów i został doprowadzony do komendy. Ustalono, że mężczyzna ośmiokrotnie przebywał w zakładzie karnym i opuścił go w sierpniu br. Był on karany za przestępstwa przeciwko życiu zdrowiu oraz mieniu. Podejrzany został doprowadzony do rejonowej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy wielokrotnej.

Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec niego środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ