Ryby przemówią ludzkim głosem

Ryby przemówią ludzkim głosem

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

W ostatni piątek przed świętami ryby w Wola Parku przemówią ludzkim głosem. Dzięki współpracy centrum handlowego z WWF Polska, klienci dowiedzą się, jak świadomie konsumować ryby i owoce morza, wybierając produkty pochodzące ze zrównoważonych źródeł.

Temat podejmowany przez WWF Polska jest szczególnie ważny. 90% światowych zasobów ryb jest przełowionych lub poławianych na najwyższym możliwym poziomie. Jeśli sytuacja się nie zmieni, za 40 lat ryb w morzach i oceanach może zupełnie zabraknąć. Unia Europejska jest największym rynkiem i importerem morskiej żywności na świecie, a większość ryb spożywanych na jej terenie pochodzi z krajów spoza Unii. Dlatego też nasze wybory konsumenckie mają tak duże znaczenie.

WWF Polska przygotowało Poradnik konsumenta o rybach i owocach morza, który ułatwia podejmowanie odpowiedzialnych decyzji. Wpiątek 20 grudnia, klienci Wola Parku będą mogli zapoznać się z interaktywną wersją Poradnika, a także pobrać papierową kopię. Poradnik uczy, jak na podstawie nazwy gatunku, miejsca pochodzenia i innych oznaczeń na opakowaniach produktów rybnych stwierdzić, czy ich kupowanie zagraża środowisku.

Odwiedzający stoisko WWF będą też mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji. Koło rybne to gra edukacyjna, która sprawdzi wiedzę uczestników na temat morza. Na największych morskich pasjonatów będą czekać nagrody, a także morski VR – wirtualna rzeczywistość, która pozwoli zanurzyć się pod powierzchnię morza.

Piątek, 20 grudnia – w godzinach 13.00-17.00, I piętro Centrum Handlowego, w okolicach księgarni Mole Mole i kawiarni Green Caffe Nero:

  • Koło rybne – gra edukacyjna z nagrodami o tematyce morskiej.
  • Poradnik Rybny WWF – tablica magnetyczna ucząca odpowiedniego doboru produktów.
  • VR morski – wirtualna rzeczywistość, w której uczestnicy mogą zanurzyć się pod powierzchnię morza.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ