Sztuka cyfrowa w Fabryce Norblina

Sztuka cyfrowa w Fabryce Norblina

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowy

Fabryka Norblina zyskała nowego najemcę. Na blisko 800 mkw. powierzchni pojawi się pierwsza w Polsce w pełni interaktywna i cyfrowa galeria sztuki Art Box Experience. Artystyczne wystawy tworzone będą przy współudziale warszawskiego Studia Platige Image.

Digitalowa przestrzeń Art Box Experience zlokalizowana będzie na poziomie +2 w budynku B na terenie Fabryki Norblina, we wschodniej części kompleksu. Projekt zakłada połączenie nowoczesnych technik animacji i efektów dźwiękowych z wykorzystaniem multimedialnych rozwiązań. Wyróżnikiem galerii, obok najwyższej klasy rozrywki na światowym poziomie, będzie również mocno wybrzmiewająca w wystawach treść edukacyjna związana z kulturą, sztuką, historią, nauką, geografią, przyrodą czy modą.

– Sztuka cyfrowa rozkwitła w krajach najbardziej napędzanych nowoczesną myślą technologiczną, jak Japonia, Singapur czy Korea Południowa. Spory udział w jej rozpowszechnianiu na całym świecie mają oczywiście media społecznościowe, które są bardzo wdzięcznym nośnikiem przekazu tego typu inicjatyw. My idziemy o krok naprzód. Proponujemy w Art Box Experience zapierające dech w piersiach interaktywne wystawy, które w maksymalnym stopniu angażują widzów ale łączymy je z przekazem edukacyjnym. Zabytkowa Fabryka Norblina zlokalizowana w sercu Warszawy to dla nas idealna lokalizacja na tego typu artystyczne przedsięwzięcie – mówi Joanna Kowalkowska, Prezes Art Box Experience.

Fabryka Norblina obecnie przechodzi rewitalizację i przekształca się w nową część miasta z biurami, sklepami, restauracjami, kawiarniami, foodhallem, ekologicznym bazarem i butikowym kinem. Będzie to miejsce multifunkcyjne tętniące życiem kulturalnym i rozrywkowym.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ