Strona główna WYDARZENIA Trwają zapisy na „Zimę w mieście”

Trwają zapisy na „Zimę w mieście”

0
Fot. Ferobanjo/ Pixabay.com

Na początku lutego staruje program „Zima w Mieście – 2016” dla uczniów wolskich szkół. W ramach akcji uczniowie będą mogli brać udział w zajęciach organizowanych przez szkoły, domy kultury i ośrodki sportu.

Dzielnica Wola przygotowała ciekawą propozycję zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W tym roku w ramach akcji „Zima w Mieście” na uczestników czekają zajęcia: plastyczne, artystyczne i muzyczne. Ponadto wycieczki, konkursy taneczne i literackie. To nie jedyne atrakcje, dzielnicowe Biblioteki zapraszają dzieci i młodzież na spektakle teatralne. Natomiast w klubach i domach kultury odbędą się zajęcia specjalistyczne: wyjścia na basen, wycieczki do parków, warsztaty teatralne czy grafiki komputerowej. Wolski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje bezpłatne zajęcia sportowe: naukę i doskonalenie pływania, piłkę i koszykówkę wodną, gry i zabawy w wodzie, akcję pierwszej pomocy.

Rodzice uczniów, którzy chcą uczestniczyć w zajęciach muszą do 15 stycznia wypełnić kartę uczestnika programu i złożyć ją w szkole.

Wykaz placówek biorących udział w akcji „Zima w Mieście – 2016”:
– Szkoła Podstawowa nr 26 im. Mirosława Biernackiego (ul. Miedziana 8)
– Szkoła Podstawowa nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej (ul. Syreny 5/7)
– Szkoła Podstawowa nr 148 im. Hugona Kołłątaja (Ożarowska 69)
– Szkoła Podstawowa nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej (ul. Ogrodowa 42/44)
– Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego (ul. Brożka 15)