Uciekał, bo cofnięto mu prawo jazdy

Uciekał, bo cofnięto mu prawo jazdy

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Policjanci z Woli podęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 38-latek próbował uciec, bo jak się okazało, cofnięto mu uprawnienia do kierowania. 

Policjanci z wolskiej patrolówki zauważyli jadące BMW. Pojazdem kierował znany policjantom z wcześniejszych zatrzymań 38-latek. Mundurowi wiedzieli, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i nie powinien siadać za kierownicę.

Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu. Kierujący jednak przyspieszył, nie zatrzymując się do kontroli. Policjanci podjęli za nim pościg. Mężczyzna, jadąc wolskimi ulicami nie zastosował się do sygnalizatora świetlnego i przejechał ulicę na czerwonym świetle. W końcu zatrzymał pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Kilka minut później został zatrzymany. Stawiał czynny i bierny opór, szarpał się z policjantami, próbując się wyrwać.

38-latek trafił do wolskiej komendy. Usłyszał zarzuty karne dotyczące niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu oraz prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ