Wyremontują mieszkania przy Piaskowej 9

Wyremontują mieszkania przy Piaskowej 9

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Wolski ZGN ogłosił przetarg na remont pierwszych 19 lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Piaskowej 9. Równolegle w budynku prowadzone są prace związane ze wzmocnieniem konstrukcji obiektu.

W budynku przy ul. Piaskowej 9 prowadzone są prace związane z modernizacją i wzmocnieniem elementów konstrukcyjnych tego obiektu. Wkrótce rozpoczną się remonty mieszkań. Wolski ZGN ogłosił właśnie przetarg na remont pierwszych 19 lokali mieszkalnych znajdujących się na 7. i 8. piętrze.

– Zakres prac będzie obejmował roboty ogólnobudowlane, sanitarne i elektryczne. Oferty można składać do 10 czerwca do godz. 9 – mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

Na zakończenie prac remontowych czeka 75 rodzin. – Mimo niesprzyjających okoliczności i panującej epidemii jesteśmy zdeterminowani aby jak najszybciej wzmocnić konstrukcję budynku i wyremontować lokale, tak aby mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Prace związane z konstrukcją obiektu realizowane są zgodnie z harmonogramem i powinny zakończyć się najpóźniej do końca sierpnia – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Remont prowadzony jest z wykorzystaniem nowoczesnej technologii taśm kompozytowych z włókna węglowego. – Dzięki temu zagwarantowana będzie zwiększona wytrzymałość konstrukcji pod względem rozciągania i zginania konstrukcji budynku – mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

W lipcu 2018 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję dotyczącą złego stanu technicznego budynku mieszkalnego przy ul. Piaskowej 9. Inspektor nakazał natychmiastowy remont, do przeprowadzenia którego konieczne było wykwaterowanie lokatorów z drugiej, trzeciej i czwartej klatki i umieszczenie ich w lokalach zastępczych. Decyzja podlegała natychmiastowemu wykonaniu. Konieczność wykwaterowania mieszkańców potwierdził również Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ