Wyremontują ulice Armatnią i Ringelbluma

Wyremontują ulice Armatnią i Ringelbluma

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Urząd Dzielnicy Wola przeznaczy ponad milion złotych na remonty ulic Armatniej i Ringelbluma. Ta druga inwestycja to sukces radnej Joanny Tracz-Łaptaszyńskiej.

Urząd Dzielnicy Wola podpisał umowy z wykonawcami, którzy przeprowadzą remont ulic w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

– Na obie inwestycje przeznaczymy ponad milion złotych, ale warto podkreślić, że remont zabytkowej ul. Armatniej to realizacja projektu zgłoszonego w ramach budżetu partycypacyjnego – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Modernizacja ul. Armatniej będzie kosztować ponad 478 tys. zł. Projekt zakłada odnowienie zabytkowej nawierzchni z kamienia polnego na wschodnim odcinku ulicy, która jest częścią zabytkowego zespołu obiektów związanych z koleją Warszawsko-Kaliską. Prace będą polegać na przełożeniu zabytkowego bruku na odcinku 80 m, utwardzeniu jezdni i remoncie chodników.

Urząd Dzielnicy podpisał również umowę na remont ul. Ringelbluma, w ramach której wykonawca odtworzy nawierzchnię jezdni z trylinki na odcinku 210 m. To sukces radnej Joanny Tracz-Łaptaszyńskiej, która złożyła w tej sprawie wiele interpelacji.

– Nad remontem ulic Raszei, Sitnika i Ringelbluma pracuję już od wielu lat. Jest to chyba najtrudniejsze zadanie, z którym przyszło mi się zmierzyć – mówi radna Tracz-Łaptaszyńska. – Liczę na to, że uda się w końcu wszystkie trzy inwestycje doprowadzić do końca. Jest to jednym z moich priorytetów.

Oba remonty mają zakończyć się jeszcze w tym roku. 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ