Strona główna AKTUALNOŚCI Zaproszenia na weekend

Zaproszenia na weekend

0

W ten weekend nie zabraknie atrakcji i imprez wartych uwagi. Koncerty w Chłodnej 25, rekonstrukcje historycznie w Muzeum Kolejnictwa czy kino w Bioculturze to zaledwie kilka propozycji spędzenia wolnego czasu.

Piątek

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży Nr 14 (ul. Młynarska 35a) zachęca do udziału w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem wydarzenia będą „Psychopaci w literaturze fantastycznej”. Początek o godz. 17.30. Wstęp wolny.

Biocultura Cafe (ul. Sokołowska 9/31) ponownie zaprasza na pokaz filmowy. Tym razem zobaczymy obraz „Dracula Historia Nieznana” (2014). Wstęp wolny.

O godz. 20 w Chłodnej 25 odbędzie się koncert Dama Kruk, jest to kolejna odsłona dynamicznego wytworu muzycznego Sebastiana Madejskiego. Tym razem w roli akompaniatora z tyłu, a z przodu sceny nowa twarz w Damie Kruk, czyli nieprzeciętna wokalistka z urokliwym głosem – Liz Katrin.

Sobota

O godz. 12, jak co tydzień, Muzeum Woli (ul. Srebrna 12) zaprasza dzieci na warsztaty „Jak budowaliśmy stolicę”. W trakcie drugiej wojny światowej Warszawa została prawie zupełnie zburzona. Po wojnie mieszkańcy rozpoczęli odbudowę miasta. Stawiali sobie pytania: Co odbudować najpierw? Jak wytyczyć nowe ulice? Z tymi pytaniami zmierzą się też uczestnicy warsztatów.

W Chłodnej 25 zagra Trio Maku. Na scenie wystąpią: Wojtek Makowski (gitara), Bartosz Łazarski (kontrabas) oraz Wojtek Kurek (perkusja). Trio Maku to projekt, który ewoluuje i wciąż zaskakuje. Początek koncertu o godz. 20. Bilety w cenie 20 zł.

Niedziela

O godz. 10 Biocultura Cafe zaprasza najmłodszych mieszkańców na pokaz filmu „Wakacje Mikołajka”.

W godz. 12.20-17 w Muzeum Kolejnictwa (ul. Towarowa 1) odbędzie się widowisko „Dni Zwycięstwa” z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. W programie m.in. rekonstrukcje historyczne, gry i zabawy dla dzieci i zwiedzanie pociągu pancernego. Wstęp wolny.

Amfiteatr w Parku Sowińskiego (ul. Elekcyjna 17) zaprasza na koncert pt. „Ciao Ciao Bambina”. Występ to monodram muzyczny inspirowany życiem i twórczością Mario Marini. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.

O godz. 20 w Chłodnej 25 będą rozbrzmiewać portugalskie i brazylijskie rytmy. Wszystko dzięki koncertowi Uma Nota Só. Projekt muzyczny Uma Nota Só tworzy przestrzeń muzyczną między kulturami Brazylii, Portugalii i Polski. Bilety w cenie 15, 20 zł.