Zaproszenia na weekend

Zaproszenia na weekend

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

MOKOTÓW 3 października (sobota) o godz. 10 w kościele dominikanów na Służewie rozpocznie się Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej. W programie m.in.: modlitwa różańcowa dzieci, modlitwa różańcowa Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej, Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego; po Mszy Świętej – agapa, modlitwa różańcowa osób chorych i niepełnosprawnych, modlitwa śpiewem Akatystu ku czci Bogarodzicy oraz różaniec światła.

PRAGA-PÓŁNOC 3 października (sobota) o godz. 12 w Praskim Ogródku Sąsiedzkim DK Praga przy al. Solidarności 55 rozpocznie się I Europejski Festiwal Klaunady. Będzie można m.in. podziwiać talenty polskich artystów Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy, m. in. Krzysztofa Kostery, Jagody Stanasiuk, Macieja Czarskiego, Antoniego Borodziuka, Pauli Kinaszewskiej, Bartłomieja Woźniaka, Mai Łukomskiej i Czesława Mozila oraz gwiazdy specjalnej. Wstęp wolny. Na wydarzenia w Circus Markecie obowiązują wejściówki dostępne na www.dkpraga.pl.

ŻOLIBORZ 3 października (sobota) o godz. 19 w Drugim Domu Ludzi Rocka przy ul. Potockiej 14 rozpocznie się Marilyn Manson Party. „Czeka na Was muzyka Marilyn Mansona w towarzystwie zespołów pokrewnych, zarówno gotyckich, industrialnych, jak i nu” – zapowiadają organizatorzy. Bilet wstępu kosztował będzie 10 zł.

ŚRÓDMIEŚCIE 3 października (sobota) o godz. 20 na Stadionie Miejskim im. Marszałka J. Piłsudskiego przy ul. Łazienkowskiej 3 odbędzie się Warsaw Stand-up Festival 2020. Na scenie pojawią się Łukasz Lotek Lodkowski (gospodarz wydarzenia), Piotr Zola Szulowski, Błażej Krajewski, Darek Gadowski, Wiolka Walaszczyk, Tomek Kołecki i Czarek Sikora. O oprawę zadba Falcon1.

OCHOTA 4 października (niedziela) w godz. 11-15 w parku Szczęśliwickim (przy pętli autobusowej) na akcję bezpłatnego czipowania psów odbędzie się czipowanie psów z okazji Światowego Dnia Zwierząt. „Czipowanie to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca w przypadku zaginięcia zwierzęcia szybkie ustalenie jego właściciela. Czip wprowadzany jest podskórnie na szyi lub między łopatkami zwierzęcia(trwa to chwilę jak zastrzyk). Następnie Schronisko zarejestruje czip w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL www.safe-animal.eu o czym zostaną Państwo poinformowani smsem” – informują organizatorzy.

URSYNÓW 4 października (niedziela) w godz. 12-17 na polance w pobliżu stacji techniczno-postojowej metra na skraju Lasu Kabackiego odbędzie się „Piknik z Kiwi”. Połączony będzie z grillowaniem burgerów, które będą rozdawane każdemu, kto przyniesie śmieci z okolicznych leśnych terenów. Głównym celem akcji „Piknik z Kiwi” jest oczyszczanie terenów leśnych i około-leśnych z wszechobecnych śmieci, integracja lokalnej społeczności oraz edukacja ekologiczna dorosłych i dzieci. Organizatorzy chcą również wykorzystać akcję, by wspierać psy i inne zwierzaki przebywające pod opieką schronisk, fundacji i stowarzyszeń. Na „Pikniku z Kiwi” mile widziane są wszystkie zwierzaki, a maskotką i twarzą całego wydarzenia jest pies organizatorów o imieniu Kiwi.

WOLA 4 października (niedziela) o godz. 18.30 w klubokawiarni Jaś & Małgosia przy al. Jana Pawła II 57 odbędą się szybkie randki dla grupy 29-39. „Jesteś singlem i lubisz poznawać nowych ludzi przez kontakt face to face? Masz ochotę na nowe znajomości i ciekawe rozmowy? Jeśli tak to nasze spotkanie jest właśnie dla Ciebie” – zachęcają organizatorzy.

MOKOTÓW 4 października (niedziela) o godz. 20.30 w centrum literackim Big Book Cafe przy ul. Dąbrowskiego 81 odbędzie się premiera spektaklu „Simona K. Wołająca na puszczy” z Agnieszką Przepiórską w roli tytułowej. Autorem tekstu jest Piotr Rowicki, a scenografii Anna Maria Karczmarska. Reżyseruje Anna Gryszkówna. „Simona K. Wołająca na puszczy” to opowieść o kobiecie niezwykłej i pełnej sprzeczności. Silnej i zagubionej, bezkompromisowej i wrażliwej, ale przede wszystkim bardzo odważnej. W zamyśle twórców spektaklu Simona Kossak to nie leśny anioł ratujący sarny, ptaki i drzewa. To postać z krwi i kości. Kobieta, którą niełatwo jest zrozumieć i trudno pokochać. Pełna konfliktów, żądna uznania, ale nie w pełni doceniona. Bilety: 15 zł.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ