Strona główna AKTUALNOŚCI Dyskusja nad 220 projektami

Dyskusja nad 220 projektami

0

W najbliższa sobotę odbędzie się pierwsze z sześciu spotkań dyskusyjnych nad projektami do budżetu partycypacyjnego.

Trwa kolejny etap budżetu partycypacyjnego, czyli dyskusje nad złożonymi projektami. Na Woli łącznie zgłoszono ich 210. Porozmawiać o nich będzie można na jednym z sześciu spotkań. W ich trakcie mieszkańcy będą mogli się dowiedzieć, jak może zmienić się ich najbliższa okolica dzięki budżetowi partycypacyjnemu. Z kolei autorzy projektów będą mieli okazję poznać oczekiwania mieszkańców i wprowadzić korekty do swoich pomysłów.

– Spotkania dyskusyjne to szansa na ulepszenie projektu lub jego połączenie z pomysłem innego mieszkańca – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

W naszej dzielnicy budżet partycypacyjny został podzielony na sześć części. Projekty było można składać dla pięciu rejonów (Młynów, Nowolipie i Powiązki, Ulrychów i Odolony, Koło oraz Czyste i Mirów) lub dla całej dzielnicy.

Dyskusja nad zgłoszonymi projektami odbywa się w internecie na forum www.twojbudzet.um.warszawa.pl. Jest to alterntywa dla osób, które nie mogą pojawić się na spotkaniach. Uwagi do projektów można zgłąszać do 22 marca (niedziela).

Terminy spotkań:

  • 14 marca (sobota) o godz. 12 w Domu Kultury Działdowska przy ul. Działdowskiej 6 zacznie się pierwsze spotkanie dyskusyjne nad projektami zgłoszonymi w rejonie Młynów.
  • 16 marca (poniedziałek) o godz. 17.30 w Gimnazjum nr 49 przy ul. Smoczej 19 zacznie się spotkanie dyskusyjne nad projektami zgłoszonymi w rejonie Nowolipki i Powiązki.
  • 17 marca (wtorek) o godz. 17.30 w Biblitece dla Dzieci i Młodzieży nr 36 przy ul. Redutowej 48 zacznie się spotkanie dyskusyjne nad projektami zgłoszonymi w rejonie Ulrychów i Odolany.
  • 18 marca (środa) o godz. 17.30 w ZWPEK przy ul. Brożkiej 1a zacznie się spotkanie dyskusyjne nad projektami zgłoszonymi w rejonie Koło.
  • 19 marca (czwartek) o godz. 17.30 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 46 przy ul. Chłodnej 11 zacznie się spotkanie dyskusyjne nad projektami zgłoszonymi w rejonie Czyste i Mirów.
  • 21 marca (sobota) o godz. 12 i 15 w Domu Kultury Działdowska przy ul. Działdowskiej 6 zacznie się pierwsze spotkanie dyskusyjne nad ogólnodzielnicowami projektami.