Strona główna AKTUALNOŚCI Fotografie lotnicze w Muzeum Woli

Fotografie lotnicze w Muzeum Woli

0

Sala Jednego Eksponatu zmienia obiekt zainteresowań. W najbliższym czasie na wystawie będzie można oglądać zbiór przedwojennych fotografii lotniczych.

14191716003_8010947cd6_z

We wtorek 4 listopada w Sali Jednego Eksponatu w Muzeum Woli (ul. Srebrna 12) pojawi się nowy eksponat. Prezentowany album pochodzi z 1934 roku i zawiera 46 fotografii. Można podzielić je na dwie części: pierwszą przedstawiającą pilotów, samoloty i infrastrukturę lotniska I Pułku Lotniczego Warszawa i drugą – zdjęcia lotnicze najważniejszych i najbardziej znaczących miejsc w Polsce.

Album został zadedykowany Aleksandrze Piłsudskiej, a wybór zdjęć związany jest z życiem Marszałka i jego żony. Na wystawie oprócz fotografii Warszawy, Krakowa czy Jasnej Góry, będzie można obejrzeć również zdjęcia: Belwederu – rezydencji Marszałka, Pikiliszki – majątku należącego do Aleksandry i Józefa Piłsudskich czy Wilna. Autorami zdjęć byli przede wszystkim piloci I Pułku Lotniczego. Ujęcia lotnicze przedstawiają znakomicie zakomponowane szerokie plany, np.: lot eskadry samolotów, przegląd wojsk na placu Saskim, most kolejowy w Warszawie czy widok parku Paderewskiego.

Otwarcie wystawy: 4 listopada, godz. 18.30
Muzeum Woli (ul. Srebrna 12)
Ekspozycja czynna: wtorek-piątek w godz. 10-18, sobota-niedziela w godz. 10-20.