Strona główna AKTUALNOŚCI Jeśli rodzić, to na Woli.

Jeśli rodzić, to na Woli.

Centrum Medyczne Żelazna
Centrum Medyczne Żelazna

Jeżeli poród w Warszawie, to Szpital św. Zofii będzie jednym z najlepszych wyborów. Placówka mieszcząca się przy ul. Żelaznej 90 od lat utrzymuje się w czołówce Rankingu Szpitali. Niedawno placówka kolejny raz została odznaczona certyfikatem „Szpital Przyjazny Dziecku”.  

· Wolski szpital Św. Zofii wg. Fundacji Rodzić Po Ludzku jest jednym z 10 najlepszych miejsc w Polsce dla przyszłych mam,

· Na początku roku placówka otrzymała również certyfikat “Szpital Przyjazny Dziecku”,

· Szpital Specjalistyczny św. Zofii powstał na Woli w 1912 roku i był pierwszą placówką w Warszawie zajmującą się wyłącznie położnictwem.

Placówka może poszczycić się bogatą historią, ciągle rosnącą jakością usług oraz wyznaczaniem nowych standardów na wielu płaszczyznach. Szpital w historii zasłyną m.in. rodzinnym porodem w kraju przeprowadzonym w 1992 roku czy certyfikatem ISO 9002, otrzymanym jako pierwszym w Warszawie. – Warto zaznaczyć, że to właśnie na Żelaznej 90 rodzi się najwięcej dzieci na Mazowszu, a placówka posiada najwyższy stopień referencyjny pod względem kompetencji, sprzętu i umiejętności personelu lekarsko-pielęgniarskiego w leczeniu i opiece nad najbardziej chorymi noworodkami – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – To szpital, który na stałe wpisał się w historię naszej dzielnicy. Jesteśmy niezwykle dumni, że na naszych oczach wyrosła placówka na skalę europejską – dodaje Strzałkowski.

Powodów do dumy jest znacznie więcej. Obiekt niedawno kolejny raz otrzymał tytuł „Szpitala Przyjaznego Dziecku”. Szpital został odznaczony tym wyróżnieniem pierwszy raz 30 lat temu jako piąta placówka w Polsce i pierwsza w Warszawie. To specjalny certyfikat wystawiany na 5 lat przez WHO i UNICEF. Świadczy on o zapewnieniu najwyższych standardów i wręczany jest placówkom, które zapewniają najlepszą możliwą opiekę mamom i noworodkom. – Podstawą odznaczenia jest wdrożenie programu „10 kroków do udanego karmienia piersią”, który Szpital św. Zofii z sukcesami realizuje –mówi Anna Rudziak – Tałałaj, wolska radna. – Wspieranie mam w rozpoczęciu i utrzymaniu laktacji jest priorytetem całego personelu, a laktatory są dostępne w każdej sali na szpitalnych oddziałach. Co więcej, na terenie placówki funkcjonuje specjalne pomieszczenie laktacyjne dla mam wcześniaków, w którym kobiety odwiedzające swoje dzieci mogą w komfortowych warunkach odciągnąć pokarm – dodaje wolska radna.

Szpital św. Zofii może pochwalić się również miejscem w pierwszej dziesiątce najnowszego Rankingu Szpitali sporządzanego przez Fundację Rodzić Po Ludzku. Co warte podkreślenia, zestawienie przyjaznych porodówek powstaje na podstawie ankiet pacjentek, które anonimowo oceniają opiekę otrzymaną w konkretnej placówce. – Wszystkie nagrody i odznaczenia oczywiście bardzo nas cieszą, ale to, co jest dla nas najważniejsze, to fakt, że codziennie możemy realizować naszą misję i pomagać kobietom, ich maleństwom i całym rodzinom – mówi Wojciech Puzyna, prezes zarządu. – Zaufanie pacjentek to dla nas największy sukces, chociaż trzeba uczciwie przyznać, że czasem bywają momenty trudne. Pracując tyle lat, spotykamy się z najróżniejszymi, czasem trudnymi przypadkami położniczymi. Jednak to tylko wzmacnia całą załogę i motywuje do ciężkiej pracy i doskonalenia naszych usług – kończy Puzyna.

Źródło: Rzecznik Prasowy Urzędu Dzielnicy Wola