Strona główna KOMUNIKACJA Remont ulicy Gibalskiego coraz bliżej.

Remont ulicy Gibalskiego coraz bliżej.

Gibalskiego na Młynowie
Gibalskiego na Młynowie

Wola robi kolejne podejście do remontu ul. Gibalskiego. Kompleksową modernizację przejdzie odcinek od ul. Żytniej do Mireckiego, a dzielnica otworzyła właśnie koperty z ofertami firm, które chcą wykonać dokumentację projektową inwestycji.

● Łączny budżet zadania to ponad 3,9 mln zł,

● Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma DROPROJEKT Piotr Porczyk,

● Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 15 tygodni na dostarczenie projektu, po czym rozpisany będzie osobny przetarg na prace budowlane,

● Modernizacja zakłada całkowity remont nawierzchni jezdni i chodników, a także poprawę odwodnienia oraz wymianę latarni i założenie zieleni przyulicznej. – Wszystko wskazuje na to, że ul. Gibalskiego w końcu doczeka się planowanego od dawna remontu – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

 Ulica Gibalskiego na Młynowie
Ulica Gibalskiego na Młynowie

Wcześniej planowano inwestycję w formule „zaprojektuj i wbuduj”, ale trzeba było unieważnić postępowanie. Teraz mamy oddzielne postępowania na projekt budowlany oraz na realizację robót w terenie i właśnie otworzyliśmy koperty z ofertami w tej pierwszej sprawie.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma DROPROJEKT Piotr Porczyk, która zaoferowała realizację zadania za niecałe 120 tys. zł. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy z wykonawcą, ten będzie miał 15 tygodni na dostarczenie kompleksowej dokumentacji zawierającej m.in. projekt budowlany i wykonawczy, przedmiar robót i informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

– Za 4 miesiące będziemy mieć komplet dokumentów, które pozwolą nam rozpocząć tę jakże ważną przebudowę – mówi Tomasz Kruszyński, Radny Dzielnicy Wola.

– Ulica jest w kiepskim stanie, dlatego chcemy wymiany całej nawierzchni jezdni i chodników na odcinku od Żytniej do Mireckiego. Chcemy też, aby wykonawca zaplanował remont oświetlenia i zaopiekował się przyuliczną zielenią – dodaje Kruszyński.

Źródło: Rzecznik Prasowy Urzędu Dzielnicy Wola