Strona główna AKTUALNOŚCI Bemowo Dzielnicą Roku 2023

Bemowo Dzielnicą Roku 2023

Bemowo Dzielnicą Roku
Bemowo Dzielnicą Roku

W kategorii Dzielnica Roku 8. edycji plebiscytu Warszawiaki zwyciężyło Bemowo! Jest to dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za docenienie miejsca, które na co dzień wspólnie tworzymy.

Nagrodę podczas wczorajszej gali finałowej odebrała Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo, oraz Jakub Gręziak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo. „Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy oddali swój głos na naszą dzielnicę. Bemowo jest niesamowite, to naprawdę cudowna dzielnica dla wszystkich. Tu po prostu żyje się lepiej” – dziękowała burmistrz.

Jesteśmy dumni z naszych mieszkańców, którzy niejednokrotnie udowadniali, że bemowska społeczność jest silnie związana z dzielnicą i zaangażowana w lokalne działania. Nagroda w plebiscycie Warszawiaki 2023 to także wspaniały prezent z okazji jubileuszu 30-lecia, który Bemowo obchodzi właśnie w tym roku.

8. edycja plebiscytu Warszawiaki wyłoniła zwycięzców w 11 kategoriach: Kawiarnia, Restauracja, Sport, Kultura, Rozrywka, Dzielnica, Inicjatywa, Zdjęcie, Wydarzenie, Warszawiak Roku 2023 oraz „Warszawa w sieci”. Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, a jego celem jest docenienie tego, co najlepsze w stolicy i dla stolicy. Na podstawie propozycji zgłaszanych przez warszawiaków kapituła plebiscytu w składzie: przewodniczący Bartosz Kańtoch, Małgorzata Szumowska, Iza Kraj, Rafał Dąbrowiecki, Tytus Brzozowski i Arkadiusz Pilarz, nominowała łącznie 118 finalistów – po 10 w 10 kategoriach oraz 18 dzielnic Warszawy. Warszawiacy głosowali do 29 lutego br., a laureatów poznaliśmy podczas wczorajszej gali finałowej.

Gratulujemy wszystkim nominowanym i zwycięzcom!

Źródło: Rzeczniczka prasowa
URZĄD M.ST. WARSZAWY – Dzielnica Bemowo