Strona główna KOMUNIKACJA Wiosenne prace na Woli

Wiosenne prace na Woli

Ulica Obozowa objazd etap 1 Graf. Infoulice Warszawa
Ulica Obozowa objazd etap 1 Graf. Infoulice Warszawa

Miejscy drogowcy rozszerzają plac budowy na ulicy Jana Kazimierza. Od nocy z piątku na sobotę, z 15 na 16 marca, jeden kierunek ruchu zacznie obowiązywać także od ulicy Gizów do Sowińskiego.

W tym samym czasie rozpocznie się budowa nowych platform przystankowych na ulicy Obozowej. Tramwajarze będą prowadzili prace etapami, na odcinku między ulicami Księcia Janusza a Deotymy. 

Na Jana Kazimierza w jedną stronę

Jedna z najważniejszych ulic Odolan przechodzi gruntowną modernizację. Drogowcy muszą teraz powiększyć plac budowy. Obecnie kierowcy poruszają się w jednym kierunku – na fragmencie od Sowińskiego do Studziennej. Od piątku, 15 marca, od godziny 23:00 jednokierunkowy odcinek wydłuży się. Kierowcy pojadą w jedną stronę – do Sowińskiego – także między Gizów a Sowińskiego. Z powodu zmian, zawieszone zostanie kursowanie autobusów linii 255. W ich miejsce na trasę wyjadą autobusy zastępczej linii Z-5. Będą jeździły jednokierunkowo z pętli Cmentarz Wolski ulicami Wolską, Kasprzaka, Ordona, Jana Kazimierza i Hubalczyków – z powrotem na pętle przy wolskiej nekropolii.

Dodatkowe informacje związane z organizacją ruchu w tym rejonie można znaleźć w miejskim serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Ulica Jana Kazimierza objazd utrudnień Graf. Infoulice Warszawa
Ulica Jana Kazimierza objazd utrudnień Graf. Infoulice Warszawa

Budowa przystanków na Obozowej

Tramwajarze wybudują na ulicy Obozowej platformy, dzięki którym pasażerowie wygodniej wsiądą do tramwajów. Modernizację przejdą przystanki Magistracka, Deotymy i Dalibora. Pierwsze prace obejmą ten ostatni zespół przystankowy, zlokalizowany u zbiegu z ulicą Ciołka. W nocy z piątku sobotę, 16 marca, robotnicy zamkną jezdnię ulicy Obozowej w kierunku alei Prymasa Tysiąclecia, od skrzyżowania z ulicą Księcia Janusza do ulicy Ciołka. Prace w tym miejscu będą prowadzone do piątku, 22 marca, do końca dnia. Budowa platform po drugiej stronie ulicy rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę, z 22 na 23 marca i potrwa do soboty, 30 marca, do godziny 4:00. W tym czasie kierowcy nie przejadą Obozową w kierunku Księcia Janusza od Dahlbergha do Dalibora. W czasie obu etapów tramwaje linii: 20, 23 i 24 będą kursowały na krótszych trasach. Uruchomione zostaną zastępcze linie 70 i Z23.

Więcej informacji dotyczących budowy na ulicy Obozowej można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl. Budowa kolejnych platform przystankowych planowana jest w drugiej połowie kwietnia.

Ulica Obozowa objazd etap 2 Graf. Infoulice Warszawa
Ulica Obozowa objazd etap 2 Graf. Infoulice Warszawa

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Źródło: Urząd m. st. Warszawy