Strona główna AKTUALNOŚCI Kupcy znikną z Górczewskiej?

Kupcy znikną z Górczewskiej?

0
Górczewska 97 Fot. Google Street View

Do końca marca kupcy z terenu przy ulicy Górczewskiej 97 mają zakończyć swoją działalność. Tymczasem władze dzielnicy przekonują, że pracują nad przeniesieniem stoisk w pobliskie miejsce.

Właściciele stoisk handlowych znajdujących się przy ul. Górczewskiej 97 mogą prowadzić swoją działalność tylko do końca marca. Wtedy wygasają umowy dzierżawy, a Zarząd Dróg Miejskich nie zgodził się na ich przedłużenie. W związku z tym już wkrótce handel zniknie z tego miejsca.

Sytuacja ta wywołała duże protesty wśród mieszkańców okolicznych osiedli, którzy na co dzień korzystają z punktów handlowych przy ul. Górczewskiej 97.

– Otrzymaliśmy blisko pół tysiąca protestów od zaniepokojonych mieszkańców, którzy nie zgadzają się na likwidację handlu w tym miejscu. Na szczęście udało nam się znaleźć rozwiązanie kompromisowe i obecnie pracujemy nad przeniesieniem miejsc handlowych w rejon skrzyżowania ul. Olbrachta i Górczewskiej – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Dzielnica przygotowała już stosowne zmiany w wykazie miejsc handlowych. Na tym terenie zostanie ustanowionych ponad dwadzieścia tymczasowych stanowisk. Pierwszeństwo w zawieraniu umów z Biurem Gospodarki Nieruchomościami będą mieli kupcy prowadzący obecnie handel przy ul. Górczewskiej 97. Umowy będą podpisywane na maksymalnie trzy miesiące, a jeden podmiot będzie mógł wynająć jedno miejsce handlowe.

Czy takie rozwiązanie spodoba się kupcom i mieszkańcom?

Źródło: materiały prasowe.