W maju wystartuje 14. edycja wydarzenia „Po Woli do woli”, które od lat organizuje Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Mazowieckiej „Masław”. Fanów pieszych wędrówek po naszej dzielnicy czeka w tym roku wiele interesujących tras oraz kilka dodatkowych atrakcji.
· Organizatorzy przewidzieli w tym sezonie 12 spacerów w tym 3 z udziałem dendrologa, 4 wycieczki rowerowe, przejażdżkę po dzielnicy autokarem turystycznym oraz grę miejską,
· Wszystkie wydarzenia poprowadzą znakomicie przygotowani przewodnicy,
· Tegoroczna seria spacerów rozpocznie się już na początku kwietnia i potrwa aż do połowy listopada,
· Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne, a projekt współfinansowany jest z budżetu dzielnicy.
Wiosna na Woli to zdecydowanie najpiękniejsza pora roku, a budząca się do życia przyroda oraz coraz wyższe temperatury wręcz zachęcają do tego, aby wyjść z domu i korzystać z pięknej pogody. Tym bardziej, jeżeli możemy przy tym dowiedzieć się czegoś ciekawego i odkryć kilka nieznanych miejsc.
Okazji ku temu będzie w tym roku aż nadto, bo już w kwietniu startuje kolejna edycja wydarzenia „Po Woli do woli” organizowanego przez dzielnicę i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Mazowieckiej „Masław”. – Wola ma niezwykle interesującą historię oraz bogatą architekturę, a przy tym jest bardzo różnorodna. To wszystko sprawia, że nawet jeśli spacerujemy po dzielnicy niemal codziennie, to za każdym razem można odkryć coś nowego i ciekawego – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Jestem przekonany, że program tegorocznej edycji „Po Woli do woli” zaciekawi zarówno stałych uczestników naszych wędrówek, jak również przeciągnie nowych mieszkańców, spragnionych wiedzy i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu – dodaje Strzałkowski.
Projekt, jak co roku, realizowany będzie przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę wolskich pasjonatów i specjalistów w danej dziedzinie, m.in. varsavianistów, historyków sztuki oraz historyków. W tym sezonie będą oni mieli całą masę pracy, ponieważ tegoroczny program „Po Woli do woli” jest bardzo bogaty i skupia się na kilku głównych tematach. – Po pierwsze, będzie to Muranów Południowy, który został w końcu wpisany do rejestru zabytków. Warto zagłębić się w jego historię – mówi Patrycja Jastrzębska ze Stowarzyszenia Masław. – Zbliża się ponadto kilka ważnych rocznic. To 125-lecie założenia Fundacji Tanich Mieszkań im. Hipolita i Ludwiki Wawelbergów, 75-lecie trasy W-Z, 65-lecie zakończenie budowy trasy N-S oraz oczywiście 80. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W ramach projektu zaprosimy na przejazd zabytkowym „ogórkiem” po terenach, na których toczyły się walki – dodaje.
W tym roku będą kontynuowane wycieczki po dzielnicy z dendrologiem, które w minionych latach cieszyły się ogromną popularnością. Nie zabraknie także wydarzeń dla miłośników turystyki rowerowej, jak również gry miejskiej, w której uczestnicy będą mogli odkryć tajemnice Muranowa.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowy program znajdziecie niedługo na stronie wola.um.warszawa.pl
Źródło: Rzecznik Prasowy Urzędu Dzielnicy Wola – Mateusz Witczyński