Strona główna AKTUALNOŚCI Nowe latarnie na ul. Stawki

Nowe latarnie na ul. Stawki

0
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Wzdłuż ul. Stawki zaświecą nowe latarnie z oprawami LED. W przetargu na przebudowę oświetlenia Zarząd Dróg Miejskich otrzymał cztery oferty. Jeśli uda się wybrać wykonawcę, roboty potrwają cztery miesiące.

Przebudowa oświetlenia obejmie odcinek od ul. Okopowej do al. Jana Pawła II. W ramach prac ustawimy 26 słupów o wysokości 11 i 6 metrów (doświetlenie przejść dla pieszych) oraz 39 opraw LED. Instalacja otrzyma 1000 metrów nowego okablowania i nowe sterowanie. Doświetlone zostanie też przejście przy skrzyżowaniu z ul. Smoczą. Po zakończeniu prac drogowcy odtworzą zieleń i chodniki w obrębie robót.

Chęć realizacji zadania zadeklarowało czterech wykonawców. Oferty mieszczą się w przedziale od 490 do 700 tys. zł. Wykonawcy zadeklarowali też 5-letnią gwarancję na roboty. Dokumenty będą teraz analizowane. Po wyborze wykonawcy zaczną się prace w terenie.

„W przyszłości planujemy również przebudować oświetlenie na pozostałym odcinku ul. Stawki. Prace te będą jednak uzależnione od pozyskania dodatkowych środków finansowych” – zapowiadają drogowcy.