Strona główna AKTUALNOŚCI Nowe oblicze skweru

Nowe oblicze skweru

Z inicjatywy mieszkańców Woli skwer Psa Fafika został zrewitalizowany. Teren przy ul. Ogrodowej został podzielony na trzy strefy: dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz czworonogów. Powstały plac zabaw, siłownia plenerowa oraz wybieg dla psów.

Skwer Psa Fafika to duży, zielony teren znajdujący się na tyłach budynku przy ul. Ogrodowej 43. Projekt jego modernizacji został zgłoszony do budżetu partycypacyjnego. Uzyskał wystarczającą liczbę głosów i został w wyniku decyzji mieszkańców zrealizowany.

Strefa rekreacyjno-wypoczynkowa dla młodzieży i dorosłych to przede wszystkim siłownia plenerowa, na którą składają się: orbitrek, twister, biegacz-piechur, wahadło-surfer oraz masażer do pleców. Znalazły się tutaj również plenerowe stoły do gier z siedziskami i stół do ping-ponga. Cały teren został uporządkowany i wyposażony w elementy małej architektury.

Obok znajduje się plac zabaw dla dzieci, który jest ogrodzony, bezpieczny i wyposażony w nowoczesne przyrządy do zabawy, takie jak trampoliny, karuzele, huśtawki czy piaskownica. Ważnym elementem całego skweru jest też specjalnie wydzielony wybieg dla czworonogów. Psy mają tu do dyspozycji duży, zielony teren, wyposażony w różnego rodzaju urządzenia do zabawy. Są również śmietniki oraz akcesoria do sprzątania.

Urząd dzielnicy nie zadbał jednak o doprecyzowanie szczegółów z autorem projektu, na co uwagę zwrócił radny Kamil Giemza. „Po ostatnich opadach śniegu najmłodsi mieszkańcy dzielnicy chcieli skorzystać z górki, która służy zjeżdżaniu na sankach. Tymczasem zamiast górki do zjeżdżania, zastali górkę obłożoną wielkimi głazami, które uniemożliwiają korzystanie z niej w zimę” – napisał w interpelacji. „Nie wchodząc w powody autora projektu czy być może niedostatek śniegu w ostatnich latach, zwracam się o przestawienie głazów w porozumieniu z autorem projektu w celu umożliwienia bezpiecznego korzystania z sanek młodym pokoleniom” – dodał.