Strona główna AKTUALNOŚCI Nowy serwis mapowy Warszawy

Nowy serwis mapowy Warszawy

Serwis mapowy Warszawy Fot. E. Lach UM Warszawa
Serwis mapowy Warszawy Fot. E. Lach UM Warszawa

Dobra informacja dla użytkowników portalu mapowego Warszawy. Dla zainteresowanych planami miasta, zdjęciami lotniczymi czy danymi przestrzennymi – właśnie pojawiła się ulepszona odsłona serwisu mapowego.

Stołeczny portal jest teraz łatwiejszy w obsłudze, ma także wiele nowych i użytecznych funkcji oraz narzędzi.

Serwis mapowy Warszawy zyskał nie tylko nowoczesny wygląd, ale również pojawiły się w nim rozbudowane narzędzia – od teraz użytkownicy mogą m.in. lokalizować się i porównywać mapy. Dane przedstawiane na mapach tematycznych pogrupowane zostały w czytelne kategorie, uruchomiona została wygodna wyszukiwarka obiektów oraz map – zarówno na stronie głównej, jak również przy każdej mapie.

Nowy serwis mapowy  Fot. UM Warszawa
Nowy serwis mapowy Fot. UM Warszawa

Korzystający z serwisu mają teraz możliwość wyboru mapy podkładowej – może to być podkład kolorowy, czarny, w odcieniach szarości, mapy wysokościowe oraz opracowania lotnicze – od 1945 roku. Dodano również kolejne funkcje przy komponowaniu własnych map i ich wydruków. Można też pobierać wybrane dane przestrzenne i podłączać usługi WMS (Web Map Service – system służący do udostępniania za pośrednictwem interfejsu przeglądarki map w postaci obrazów).

Tak unowocześniony serwis mapowy dostępny jest teraz także na urządzeniach mobilnych, czyli można korzystać z niego m.in. na smartfonach. Informacje o tym, jak poruszać się po nowym serwisie można znaleźć w rozbudowanym systemie pomocy (ikonka znaku zapytania). Jeśli użytkownik przy korzystaniu z serwisu napotka jakieś problemy albo ma sugestie lub pytania – może skontaktować się z administratorom serwisu poprzez formularz kontaktowy (ikona koperty).

Uwaga, przez kilka najbliższych miesięcy nadal można korzystać również z dotychczasowego serwisu mapowego pod adresem: mapa.um.warszawa.pl/.

Źródło: Urząd m. st. Warszawy