Strona główna REKREACJA Warszawa zaprasza na „Zimę w Mieście”

Warszawa zaprasza na „Zimę w Mieście”

Ferie zimowe - propozycje dla uczniów warszawskich szkół
Ferie zimowe - propozycje dla uczniów warszawskich szkół

Już w najbliższy piątek 24 listopada rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji warszawskiej akcji „Zima w Mieście”. Tak, jak co roku w okresie ferii, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz różnorodne zajęcia.

– Aby zapewnić dzieciom i młodzieży atrakcyjny i bezpieczny wypoczynek w czasie ferii zimowych, od lat organizujemy w Warszawie „Zimę w Mieście”. Akcja cieszy się ogromną popularnością. W zeszłym roku wzięło w niej udział niemal 9 tys. uczniów z całej Warszawy. Pobyt każdego uczestnika akcji dofinansowuje stołeczny samorząd. Wszystko po to, aby wspierać warszawskie rodziny – podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Z akcji mogą skorzystać uczniowie stołecznych szkół, którzy mieszkają w Warszawie. „Zima w Mieście” potrwa od 15 do 26 stycznia 2024 r.

– W tegorocznej akcji planujemy 12,7 tys. miejsc w 85 placówkach feryjnych, w tym w 11 szkołach specjalnych. Poza opieką, którą organizujemy w tych placówkach, podczas akcji „Zima w Mieście” uczniowie będą mogli skorzystać również z oferty zajęć specjalistycznych. Rokrocznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w różnorodnych aktywnościach sportowych, edukacyjnych oraz artystycznych, które odbywają się w miejskich placówkach, ośrodkach sportowych, w tym „Aktywnej Warszawy” oraz dzielnicowych instytucjach kultury – wylicza Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy odpowiedzialna m.in. za miejską edukację.

24 listopada rozpocznie się rekrutacja do akcji Zima w Mieście 2024
24 listopada rozpocznie się rekrutacja do akcji Zima w Mieście 2024

Jak się zapisać?

Zapisy do akcji „Zima w Mieście” 2024 rozpoczną się 24 listopada 2023 r. o godzinie 16:00 i potrwają do 10 grudnia 2023 r. do godziny 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram. Zapisy będą prowadzone za pomocą elektronicznego systemu zgłoszeń.

Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

Informacja o zakwalifikowaniu dziecka do Akcji „Zima w Mieście” 2024 zostanie opublikowana w systemie 15 grudnia 2023 r. o godzinie 16:00.

Kolejnym krokiem będzie dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę.

Zasady oraz harmonogram zapisów są dostępne na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl.

Feryjne Placówki Edukacyjne

Podobnie jak w minionych latach (FPE) będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w FPE. Opłata wynosi 20 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły, oraz 30 zł dziennie za opiekę.

Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Źródło: Urząd m. st. Warszawy