Podczas ferii w Centrum Handlowym Wola Park zostanie stworzony interaktywny park naukowy dla dzieci. To część projektu „Focus pobudza neurony – Było sobie życie”.
Odwiedzający będą mogli udać się w podróż do wnętrza ludzkiego organizmu i na własne oczy przekonać się, jak funkcjonują jego najważniejsze narządy. To kolejna odsłona projektu organizowanego przez magazyn popularnonaukowy „Focus”. W tym roku bazuje on na kultowych filmach „Było sobie życie”, które w ciekawy i prosty sposób przedstawiają funkcjonowanie naszego organizmu. Wydarzenie w CH Wola Park to premiera akcji w Warszawie.
Park naukowy będzie działał znajdzie się na Placu Dworcowym na parterze centrum handlowego. Zajmie ok. 80 mkw. i będzie czynny od 15 lutego do 2 marca od poniedziałku do soboty w godz. 10-21, a w niedziele w godz. 10-20.
Na terenie interaktywnej strefy zostaną przedstawione najważniejsze zagadnienia współczesnej medycyny, biologii i genetyki. Do dyspozycji dzieci będą m.in. narządy wewnętrzne człowieka w skali makro, interaktywny model ludzkiego szkieletu, warsztaty DNA, specjalne laboratorium medyczne z mikroskopami optycznymi oraz centrum dowodzenia, czyli kino cyfrowe w kształcie ludzkiego mózgu. Na odwiedzających będą czekali animatorzy oraz eksperci, którzy w prosty sposób wyjaśnią nawet najtrudniejsze tematy. Dodatkową atrakcją będzie quiz wiedzy w formie koła fortuny, w którym do wygrania będą upominki z serii „Było sobie życie”. Wstęp na teren wystawy będzie bezpłatny.
– Akcja oparta na filmach „Było sobie życie”, które wielu rodziców pamięta ze swojego dzieciństwa, to niezwykły projekt, który rozbudza w dzieciach naukową ciekawość. Gorąco zachęcam wszystkich opiekunów z dziećmi do odwiedzania interaktywnej strefy. Będzie to doskonały sposób na spędzenie zimowych ferii dla tych, którzy zostają w Warszawie – zachęca Dagmara Pozowska z Centrum Handlowego Wola Park.
W ramach projektu będą także oferowane zajęcia dla przedszkoli i szkół, dla których zostaną przygotowane spotkania pod opieką animatorów dopasowane do ich poziomu wiekowego. Grupy zorganizowane mogą zapisać się na konkretny dzień i godzinę poprzez kontakt z Ewą Szafran-Kozińską, tel.: 690-030-362, email: ewa@gmdk.pl.