Strona główna AKTUALNOŚCI Ruszyły zapisy na kurs samoobrony

Ruszyły zapisy na kurs samoobrony

0
Harmonogram - edycja jesienna
Harmonogram - edycja jesienna

Stołeczna Straż Miejska już po raz trzeci w tym roku organizuje bezpłatny kurs samoobrony „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak”. Zgłoszenia prowadzone są dzisiaj i jutro.

Jesienna edycja kursu rozpocznie się 25 września i potrwa do 1 grudnia. W grupach czekają miejsca dla 96 warszawianek i 32 warszawiaków. Podczas zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów ze straży miejskiej, uczestnicy poznawać będą podstawowe techniki samoobrony.

Strażnicy miejscy pokażą jak unikać zagrożeń, a jeśli to się nie uda – jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji, jak zniechęcić do ataku i skutecznie go odeprzeć, jakie techniki samoobrony zwiększają nasze szanse obrony oraz jak do tego wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Instruktorzy będą też uczyć warszawianki i warszawiaków, jak skutecznie zaangażować w pomoc osoby postronne. Wykwalifikowani ratownicy pokażą z kolei, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w najczęściej spotykanych sytuacjach.

Jesienna edycja kursu „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak” będzie składać się z dziewięciu spotkań.

Zapisy telefoniczne ruszyły dzisiaj i będą prowadzone do jutra w godzinach 8.00-14.00 pod numerem telefonu 22 855 33 13.

Urząd m. st. Warszawy