Strona główna WYDARZENIA Uroczystości 17 września na Muranowie – zmiany w ruchu

Uroczystości 17 września na Muranowie – zmiany w ruchu

0
Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie Fot. UM Warszawa
Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie Fot. UM Warszawa

Jak co roku, 17 września, przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie odbędą się uroczystości upamiętniające rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W czasie oficjalnych obchodów ulica Muranowska będzie wyłączona z ruchu i parkowania.

Oficjalne uroczystości przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie odbędą się w niedzielę, 17 września, o godzinie 17:00. W programie wydarzenia wspólna modlitwa międzyreligijna, złożenie wieńców i odśpiewanie Hymnu Sybiraków. Nie zabraknie również przemówień przedstawicieli władz miasta, a także prezesa Fundacji Poległym i Pomordowanym na Wschodzie Leona Komornickiego oraz prezesa warszawskiego oddziału Związku Sybiraków Stanisława Sikorskiego.

Zamknięta Muranowska

W związku z obchodami, po obu stronach ulicy Muranowskiej, wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Podobne ograniczenia wprowadzone zostaną także na ulicach Bonifraterskiej, przed stadionem Polonii oraz na kilku miejscach na Andersa za skrzyżowaniem z ulicą Stawki – przy jezdni w stronę centrum. Wszędzie zakaz będzie obowiązywał przez całą niedzielę.

Od godziny 14:00 do 22:00 ulica Muranowska zostanie zamknięta dla ruchu. Na ulicy Andersa, na skrzyżowaniu z ulicą Stawki oraz na ulicy Bonifraterskiej – u zbiegu z Konwiktorską – wygrodzone zostaną pasy służące na co dzień do skrętu w Muranowską. Na skrzyżowaniach tych sygnalizacja świetlna zostanie przełączona na sygnał żółty migający, a jadący ulicami Stawki i Konwiktorską będą mogli jedynie skręcić – w lewo lub w prawo. Natomiast ulicą Andersa będzie można pojechać wyłącznie prosto.

Objazd utrudnień wyznaczono ulicami Dawidowskiego, Słomińskiego i Międzyparkową, a także ulicami Świętojerską i Andersa. Na takie objazdy kierowane będą również autobusy linii 116 i 518.

Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie  Fot. UM Warszawa
Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie Fot. UM Warszawa

Zgromadzenia publiczne

Także w niedzielę planowane jest zgromadzenie publiczne przed Ambasadą Rosji na ulicy Belwederskiej 49. Organizatorzy zaplanowali je w godzinach 10:00-20:00. W przypadku dużej liczby uczestników policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu ulicy Belwederskiej. Wówczas autobusy linii 116, 131, 166, 168, 180, 503, 519 i 522 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Kolejne zgromadzenie publiczne odbędzie się w poniedziałek, w godzinach 11:45-13:15, na skwerze Matki Sybiraczki. Jeśli policja zdecyduje się zamknąć dla ruchu ulicę Muranowską to autobusy linii 116 i 518 będą kursować trasami zmienionymi, podobnie jak dzień wcześniej.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Urząd m. st. Warszawy