Strona główna AKTUALNOŚCI Startuje budowa nowej inwestycji na warszawskiej Woli

Startuje budowa nowej inwestycji na warszawskiej Woli

0
Chronos - Apartamenty Warszawa
Chronos - Apartamenty Warszawa

Trójmiejski deweloper rusza z budową projektu mieszkaniowego na warszawskiej Woli.

Inwestycja powstanie na działce po istniejącej dawniej kamienicy Sieraczka.

Pochodzący z Trójmiasta deweloper Moderna Holding ma spore doświadczenie na warszawskim rynku nieruchomości. Na koncie ma prestiżowe realizacje na Powiślu, Pradze, czy Złotą Chmielną. Apartamenty Chronos to inwestycja mieszkaniowa, która ma stanowić nowoczesną i elegancką intepretację stylistyki dawnych kamienic. Autorem projektu jest biuro architektoniczne z Warszawy – S.A.M.I. Architekci.

Chronos Apartamenty Warszawa
Chronos – Apartamenty Warszawa

Architektura Chronosa nawiązuje do tzw. Kamienicy Sieraczka, stojącej dawniej w tym miejscu poprzez układ gzymsów i pilastrów tworzących wokół okien charakterystyczne wgłębienia. Nawiązaniem jest również regularny układ okien, prosta bryła i reprezentacyjne witryny na parterze, które były cechą wielu modernistycznych kamienic międzywojnia. Właścicielem dawnej kamienicy pod adresem Leszno 81 był przedsiębiorca Herman Sieraczek, który w oficynie budynku prowadził fabrykę kapeluszy Eleganto.

Budynek stał tuż przy bramie getta i był ważnym punktem Powstania Warszawskiego. Po II Wojnie Światowej jako jeden z nielicznych uniknął rozbiórki, ale został obniżony o jedną kondygnację. Mieściły się tu lokale użytkowe. W 2014 roku budynek został rozebrany z powodu złego stanu technicznego. Teraz to miejsce zostanie przywrócone do życia, a sylwetka Chronosa uzupełni pierzeję nadając jej uporządkowany rytm.

Chronos-Apartamenty Warszawa
Chronos – Apartamenty Warszawa

Modernizm w nowym wydaniu.
7-kondygnacyjny budynek stanie na działce u zbiegu alei Solidarności z ulicą Żelazną. W ramach inwestycji zaplanowano 108 apartamentów o zróżnicowanych metrażach od 30 do ponad 140 metrów kwadratowych, przy wysokości lokali od niemal trzech po niespełna cztery metry wraz z oknami biegnącymi przez pełną wysokość mieszkania. Najwyższe kondygnacje zostały lekko wycofane, a parter budynku został zagospodarowany pod przestrzeń handlowo-usługową, w której znajdzie się sześć lokali komercyjnych. W budynku znajdzie się także stanowisko concierge, a na dwóch kondygnacjach podziemnej hali garażowej, oprócz stanowisk parkingowych, powstanie niemal 140 miejsc dla rowerów. Z wyższych kondygnacji będzie się roztaczał widok na zieleń drzew złączonych z sylwetkami warszawskich wieżowców Śródmieścia i Woli.

We wnętrzach Apartamentów Chronos projektanci pracowni Moderna Design wykorzystali naturalne materiały: kamień o różnych strukturach i kolorach, który został dopełniony ciemnym dębem. 

Chronos zlokalizowany jest w równej odległości od Ronda Daszyńskiego i Ronda ONZ, przy których skoncentrowane są biurowe drapacze chmur. Bez względu na ruch uliczny, o każdej porze, można tam dotrzeć w 5 do 12 minut autem, w 5 minut rowerem lub hulajnogą, a w 15 minut per pedes. Inwestycja z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy stawiają na wygodę życia w sercu wydarzeń. Ukończenie inwestycji planowane jest za dwa lata.

Więcej: Deweloper budujący apartamenty w Trójmieście i Warszawie (moderna.pl)