Strona główna KOMUNIKACJA Weekendowe remonty jezdni i torów

Weekendowe remonty jezdni i torów

Prace na torowiskach Fot. ZDM Warszawa
Prace na torowiskach Fot. ZDM Warszawa

Weekend to dla warszawskich tramwajarzy wystarczający czas, by wymienić zwrotnice u zbiegu alej „Solidarności” i Jana Pawła II. Kierowców czekają niewielkie utrudnienia, ale pasażerowie muszą się liczyć ze zmianami w kursowaniu tramwajów.

W sobotę i niedzielę, 25-26 maja, nową nawierzchnię zyska także prawy pas ulicy Puławskiej – na odcinku od Romera do Doliny Służewieckiej.

Wymiana zwrotnic przy przystanku Kino Femina

Zbliża się kolejny z zapowiadanych na ten rok remontów tramwajowych. W weekend, 25 i 26 maja, robotnicy wymienią zwrotnice na torowisku po stronie dawnego kina Femina. Przed skrzyżowaniem z aleją „Solidarności” zamkną środkowy pas alei Jana Pawła II – ten do jazdy prosto w stronę Żoliborza. Również w alei „Solidarności”, na jezdni w kierunku placu Bankowego, przed skrzyżowaniem zostanie zamknięty jeden pas do jazdy prosto.

Większe zmiany czekają pasażerów. W sobotę i niedzielę tramwaje nie będą kursowały aleją „Solidarności” od placu Bankowego do alei Jana Pawła II. Na trasy nie wyjadą linie: 13 i 23, a 20 i 26 Wisłę pokonają mostem Gdańskim. W zastępstwie zostaną uruchomione linie 73 i Z26, a „osiemnastka” będzie kursowała Trasą W-Z.

Dodatkowe informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej można znaleźć w miejskim serwisie Infoulice Warszawa.

Prawy pas Puławskiej z nową nawierzchnią

Pora również na tradycyjne, 54-godzinne frezowanie na Puławskiej. Od piątku, 24 maja, od godziny 22:00 do poniedziałku, 27 maja, do godziny 4:00 drogowcy ułożą nową nawierzchnię na prawym pasie jezdni w kierunku centrum, od Romera do Doliny Służewieckiej.

W czasie prac kierowcy będą jeździli jednym pasem – lewym. Połączenie Puławskiej z Romera pozostanie otwarte, ale nie będzie można zjechać z Puławskiej w prawo, w Dolinę Służewiecką. Zmiany zostanę wprowadzone także na ulicy Pileckiego. Do skrętu w prawo w Puławską dostępny będzie tylko jeden pas. Objazd poprowadzi ulicą Puławską i aleją Wilanowską. Utrudnienia będzie można także ominąć ulicami: Pileckiego, Ciszewskiego i Rodowicza „Anody”.

Więcej informacji dotyczących prac na ulicy Puławskiej na stronie infoulice.um.warszawa.pl

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Źródło: Urząd m. st. Warszawy