Strona główna AKTUALNOŚCI Wspomnie Woli 1 sierpnia w Brwinowie

Wspomnie Woli 1 sierpnia w Brwinowie

0
Brwinów , tablica na wjeździe do miasta od strony Kotowic, foto Google Street View
Brwinów , tablica na wjeździe do miasta od strony Kotowic, foto Google Street View

Stowarzyszenie Projekt Brwinów zaprasza do parku miejskiego na wieczorny plenerowy seans filmu dokumentalnego „Zagłada redemptorystów Woli”.

O godzinie 17 rozlegnie się w Brwinowie dźwięk syren alarmowych, który rozpocznie uroczyste obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbywające się tradycyjnie przy pomniku Armii Krajowej na Rynku.

Hołdem oddanym powstańcom jest upamiętnienie Godziny W – warto zatrzymać się, oderwać od pracy czy codziennych zajęć, przystanąć na chwilę refleksji.

Uroczystości rozpoczną zgromadzeni przy pomniku Armii Krajowej na Rynku w Brwinowie o godz. 17 od minuty ciszy. Po odśpiewaniu hymnu i złożeniu kwiatów przed pomnikiem Armii Krajowej uczestnicy obchodów zostaną zaproszeni do Brwinowskiego Pałacu Kultury przy ul. Pałacowej 1, gdzie będą mogli obejrzeć wystawę „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę” opracowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. 

W programie uroczystości 1 sierpnia nie zabraknie tradycyjnych punktów programu – o godz. 18 w kościele św. Floriana zostanie odprawiona msza święta w intencji poległych.

Film

O godz. 20 Stowarzyszenie Projekt Brwinów zaprasza do parku na wieczorny plenerowy seans filmu dokumentalnego. W tym roku będzie to „Zagłada redemptorystów Woli”, film opowiadający o największym mordzie na zakonnikach w czasie II wojny światowej.
Park miejski im. Michała Olszewskiego na mapie:  [LINK]
Park znajduje się tuż przy stacji kolejowej PKP Brwinów, do której można dojechać Kolejami Mazowieckimi w pół godziny z przystanku PKO Warszawa Wola.

Wystawa

Wystawa „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”, która będzie dostępna w pałacu w Brwinowie 1 sierpnia w godz. 16-20, będzie służyć przez kolejne dwa tygodnie jako kanwa gry miejskiej odbywającej się w różnych miejscach na terenie parku miejskiego.