Strona główna KOMUNIKACJA Rusza przetarg na trasę tramwajową na Kasprzaka

Rusza przetarg na trasę tramwajową na Kasprzaka

0
fot. materiały prasowe / urząd miasta

Przetarg na prace budowlane trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka ogłosiła miejska spółka Tramwaje Warszawskie. „Oznacza to szybką podróż z nowych osiedli na Woli do centrum” – zapowiadają urzędnicy.

Na 2,3 km trasy między Wolską a Skierniewicką zbudowane zostaną nowe tory. Pasażerowie będą mogli korzystać z nowych przystanków: przy Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul. Ordona.

Trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż szybko rozbudowujących się osiedli na Odolanach. Tory na Kasprzaka, tak jak na Grochowskiej, będą obsadzone zielenią. Nowa trasa zapewni szybki dojazd do dwóch stacji metra – Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ. Czas przejazdu po nowo wybudowanym odcinku trasy nie przekroczy 15 minut. W przyszłości trasa wzdłuż Kasprzaka będzie mogła się łączyć z dwiema innymi w kierunku stacji Warszawa Zachodnia.

Budowa nowej trasy tramwajowej ma zostać zakończona w 2023 roku. Wykonawca na zrealizowanie robót budowlanych będzie miał 20 miesięcy. Do tego czasu nie będą wliczane 3-miesięczne okresy zimowe od połowy grudnia do połowy marca. Jednak jeśli pogoda na to pozwoli, wykonawca będzie miał możliwość realizacji robót również w tym okresie.

Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie blisko 196 mln zł netto. Częścią inwestycji jest też przebudowa infrastruktury Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Nowa trasa w liczbach:

nowe tory: 2,3 km

tory modernizowane: 1,2 km

nowe perony: 6

modernizowane perony: 4

szacunkowa wartość zamówienia: blisko 196 mln zł netto

czas robót budowlanych: 20 miesięcy