Strona główna AKTUALNOŚCI O wynikach matur na Woli

O wynikach matur na Woli

0
Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie na Woli
w Warszawie na Woli

Wyniki matur na Woli są dobre, bo egzamin dojrzałości zdało 4 na 5 uczniów techników i prawie wszyscy uczniowie liceum.

Ogólnie to o 3 procent lepiej niż rok temu! 

  • Egzamin maturalny na Woli zdało 93% uczniów,
  • Wynik jest lepszy o 3 pkt. proc. niż w zeszłym roku,
  • W 6 szkołach na Woli zdało 100% maturzystów
  • Jeden niezdany egzamin z jednego przedmiotu daje poprawkę w sierpniu,
  • 26 zdających powtórzy egzamin za rok.

Mamy wakacje i chociaż większość uczniów nie myśli teraz o szkole, to grupa ponad 17000 absolwentów warszawskich liceów i techników z wytęsknieniem czekała na 5 lipca. Tego dnia, dokładnie o 8:30, ogłoszone zostały wyniki tegorocznych matur.

Na szczęście dla większości uczniów z Woli, obawy były zupełnie niepotrzebne.

Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli:

Na Woli do egzaminu dojrzałości przystąpiło w tym roku 2250 uczniów, a zdało go 2087. To oznacza, że zdało prawie 93 proc. uczniów. O trzy punkty procentowe więcej niż rok temu. Spośród egzaminów zakończonych wynikiem negatywnym, 137 osób nie zaliczyło tylko jednego egzaminu, który będą mogły poprawić w sierpniu. W 26 przypadkach konieczna będzie powtórka w przyszłym roku.

Szczególnie dumni mogą być z siebie uczniowie z wolskich liceów, bo to w nich egzamin poszedł najlepiej. Do matury przystąpiło 1671 osób, które ukończyły te szkoły, a egzamin zaliczyło 1606. To oznacza, że zdało ich aż 96%.

Grażyna Orzechowska-Mikulska:

Warto podkreślić, że na 13 liceów znajdujących się na terenie dzielnicy aż 5 uzyskało wynik stuprocentowy. Taka sytuacja miała miejsce w LO im. Henryka Sienkiewicza, Cypriana Norwida, Jana Śniadeckiego, Mikołaja Kopernika i w CLXI na Smoczej 19. Wśród techników takim wynikiem może się pochwalić Technikum nr 3  im. Ludwika Krzywickiego. 

Anna Rudziak-Tałałaj, radna Woli:

Uczniowie, którzy nie zdali na maturze jednego przedmiotu, mają prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego. Zazwyczaj jest on wyznaczany na drugą połowę sierpnia, jednak pisemne oświadczenie w tej sprawie trzeba złożyć do dyrektora do dnia 12 lipca. Dłużej poczekać muszą te osoby, które nie zdały więcej niż jednego przedmiotu. Maturzyści, którzy nie zdali więcej niż jednego przedmiotu, będą podchodzili do egzaminu w przyszłym roku. 

Źródło: UD Wola