Strona główna AKTUALNOŚCI Warszawska Parada Rowerowa 2021

Warszawska Parada Rowerowa 2021

0
fot. materiały prasowe

Soczysta zieleń, konkurs z nagrodami, trasa pełna lokalnych ciekawostek i dobry humor – to wyznaczniki Warszawskiej Parady Rowerowej, która zagości w stolicy 5 września.

Warszawska Parada Rowerowa jest częścią Festiwalu Hipolita i Ludwiki, który odbywa się corocznie na terenie Kolonii Wawelberga przy ul. Górczewskiej 15 na Woli. Za cel stawia sobie promocję roweru jako środka codziennego transportu, spędzania czasu z rodziną i znajomymi, ale też wzmacnianie lokalnej tożsamości i tworzenie sąsiedzkich więzi.

– Zachęcamy wszystkich do przebrania się – mile widziane będą stroje i rowery w kolorze zielonym, stroje i rowery retro, ale także wszelkie przebrania i przybrania zgodnie z fantazją uczestników – mówi Hubert Malczewski, organizator Parady z Woli Mieszkańców. – Przebrania nie są obowiązkowe – na miejscu startu zapewnimy możliwość udekorowania rowerów. Warto jednak pokusić się o niecodzienność swojego rowerowego wizerunku, bo te najlepsze zostaną nagrodzone w konkursie – dodaje.

Szczególnie mile widziane będą stroje zgodne z duchem gospodarki cyrkularnej – uszyte własnoręcznie, kupione w second-handzie, a najlepiej… wyplecione z roślin lub wyciągnięte z głębi szafy. – To właśnie troska o środowisko i zrównoważony rozwój są motywem przewodnim Parady, stąd też tegoroczny kolor przewodni: zielony – podkreśla Aneta Skubida, radna z Woli Mieszkańców, ambasadorka Europejskiego Paktu Klimatycznego.

To już piąta edycja wydarzenia. – Za każdym razem dbamy o to, by było rodzinnie, sąsiedzko, lokalnie, ale też nieco inaczej niż poprzednio. Rok temu przeprowadziliśmy mały eksperyment – podczas parady razem z Andrzejem Chybowskim przygotowaliśmy przejazd urozmaicony nieznanymi ciekawostkami Muranowa i Młynowa. Pomysł spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, stąd też będziemy go dalej udoskonalać i proponować nowe trasy – uśmiecha się Rafał Kowalczyk z sąsiedzkiej grupy „S.O.S. dla podwórek na Muranowie”.

Start wydarzenia: godz. 12.45, Skwer Alojzego Pawełka – pod „Wolskim Koloseum” (ul. Prądzyńskiego 14a).

Więcej informacji: FB:// https://www.facebook.com/events/998942697572794/